avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... GDPR TAXE SI IMPOZITE
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

GDPR TAXE SI IMPOZITE

Buna seara! Amenzile si taxele locale pe persoana fizica sunt considerate informatii cu caracter personal? Inspectorul de la taxe si impozite a comunicat amenzile mele unei persoane si au fost publicate intr-un live pe facebook. Se poate depune o plangere in acest sens? Am salvat live-ul respectiv. Multumesc!
Buna ziua,

Institutia nu a respectat confidentialitate relatiilor de serviciu, a incalcat, totodata, normele GDPR.

In acest sens, puteti depune o plangere.

Formulati un memoriu, catre respectiva institutie, pentru a se lua masuri, in acest sens.

Reteaua de socializare "Facebook"a fost calificata drept spatiu public.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna. Îmi puteți spune dacă un salon de înfrumusețare are ... AncaValentina AncaValentina Buna. Îmi puteți spune dacă un salon de înfrumusețare are dreptul să filmeze un client și să pună filmarea pe pagina de faceboo? (fără un acord ... (vezi toată discuția)
Furt de fotografii de pe facebook si distribuire publica  Loredana Puscasu Loredana Puscasu V-as ruga sa ma ajutati intr-o problema si anume cum se poate sanctiona fapta unei persoane care a luat de pe pagina altei persoane niste fotografii in care ... (vezi toată discuția)
Incalcare drept la confidentialitate alina.livia alina.livia au fost postate pe fb, fara acordul meu, poze cu mine inaite/dupa o interventie . ce pot face? in formularele completate la o clinica de fite din Timisoara am ... (vezi toată discuția)