avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 243 soluții astăzi
Forum Activitate Mario123xxx

Activitate Mario123xxx

Daca isi inscria masina si nu imi mai veneau amenzi acasa nu se intampla asa. Am.vorbit si cu inspectorul constatator care a intocmit dosarul si i.am zis sa ii zica sa ia legatura cu mine persoana care a avut masina ca sa rezolvam si sa isi recupereze banii dar nu mi.a mai dat nici un raspuns. Eu vreau doar banii pe amenzi si restul poate sa si.i opreasca

virgil1950 a scris:

Nu ti se pare o excrocherie tu deja ai primit bani pr masina , de ce vreisa iei niste bani ce nu-ti apartin?


In plicul primit mi se spune sa completez o cerere si sa o trimit la ei dar eu nu am cererea de despagubire iar cei de la sucursala din orasul meu nu au vrut sa imi zica nimic si sa ma ajute cu nimic. Pot sa ma duc sa cer o cerere de la sucursala din orasul meu sa o completez si sa o trimit la adresa de pe plicul primit nu?
Asigurarea este pe numele meu si actele masinii si in plus cei de la asigurari mi.au trimis mie sesizarea ca sa aprobat dosarul de dauna totala. Daca avea dreptul la despagubire trebuia sa primeasca instiintarea soferul nu eu

Am vandut o masina inscrisa pe numele meu dar cumparatorul nu a inscris.o asa ca tot eu sunt propietar.
Masina a fost implicata intr.un accident si a fost clasata ca dauna totala am primi un plic de la asiguratorul partii vinovate prin care imi cere sa depun o cerere prin care sa primesc banii de despagubire. Intrebarea mea este cine primeste banii? Eu ca propietar sau cel care avea masina de la mine si nu a inscris.o
Si ce trebuie sa fac sa primesc banii
Precizez ca nu il cunosc pe cel care detine masina acum pt ca fost vanduta de mai multe ori si mi.au venit si mai multe amenzi de rovinieta acasa