avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Activitate Valentina100483

Activitate Valentina100483

Bună ziua ridicarea propriilor se fac si pentru cei care au proprii pe salariu pentru neplata pensiei alimentara si daca da cum se procedeaza...Multumesc
Buna ziua..Soțul meu a fost dat în judecată pt pensia alimentară dar i sa luat si din bonusuri si prime,din cate stiu nu se poate lua din bonusuri si prime sau ore suplimentare..daca se poate sa imi dati si mie alineatul si litera la care se refera acea lege ca nu am gasit..Multumesc frumos...
Răspuns la discuția Propietate
Da asa nea spus si doamna notar,ca daca imi donează se poate ataca,precizez ca avem si un copil minor împreună...Mulțumesc frumos pt raspuns nu stiam ca trebuie sa astept un an....Va urez un an plin de bucurii si împliniri
Discuție Propietate
Buna dimineața,am si eu o intrebare.Sotul meu a cumparat un apartament înainte de casatorie,pret apartament 63500€.Si nu a putut sa ma treaca pt ca nu eram căsătoriți,iar acum diferit sa ma treaca si pe mine,știți cam ne-ar costa acest lucru.Nu m-am trecut atunci desi soțul a vrut deoarece a spus notara ca nu am venit cu bani desi eu făcusem un împrumut de 30000lei.Si precizând că nefiind casatoriti,nu ma putea trece.Acest apartament a fost luat anul acesta in mai.