avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 712 soluții astăzi
Forum Activitate Alesiaana

Activitate Alesiaana

Răspuns la discuția Stimulent de inserție ...
Contractul de fapt este semnat pe 12 ,ceea ce înseamnă că în revisal apar în data de 13 . Practic nu as avea întrerupere... sunt 60 de zile fix pana pe 11 iunie.

Cornel Vasile a scris:

Depinde de modul cum calculueaza cei de la AJPIS termenul de 60 de zile.

Stimulent de inserție
Buna ziua. În data de 12 iunie 2021 fetita face 2 ani.. eu am început în alt loc serviciul. Am fost la vechiul loc de munca și mi-am dat demisia ,acolo scria "contractul individual se munca încheiat între angajator și salariat la data de 24.07.2018 încetează conform art.81 alin. 7 din codul muncii începând cu data de 13.04.2021". Noul contract este semnat tot în data de 13. Ore pot primi stimulentul? Mulțumesc!
Răspuns la discuția Creștere copil
Multumesc mult pentru raspuns! Chiar m-am liniștit! O zi buna !
Răspuns la discuția Info concediu creștere copil
Imi cer scuze ca intervin ,dar și eu am o problema asemănătoare. Urmeaza sa nasc în până în 20 iunie 2019. Eu am lucrat din 09.12.2016-09.05.2018 . Am facut o pauza de 3 luni ,iar acum sunt angajată la noul loc de munca din 24 iulie 2018 pe perioada nedeterminată. Credeti ca beneficiez? Multumesc mult!
Discuție Creștere copil
Buna ziua! Am si eu nevoie de o lămurire. Eu voi naște în luna iunie ,la noul loc de munca voi face abia in iulie la sfarsit 1 an. Am lucrat in alta parte 1 an 5 luni ,după am facut o pauza de 3 luni si dupa m-am angajat la actualul loc de munca. Am tot sunat ispj ilfov sa ma lămurească dar degeaba... credeti ca ma încadrez? Multumesc!