avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 785 soluții astăzi
Forum Activitate ,,1Anonim

Activitate ,,1Anonim

Răspuns la discuția ArendA
Mulțumesc aștept sa vad ce spune

Alexandru Matache a scris:

Așteptați sa vedeți dacă va acuza cineva de vreo infracțiune și apoi relatati aici.

Răspuns la discuția ArendA
Bună am spus acolo cam tăiat copaci de pe un teren arendat fără acte și copaci era pe marginea terenului arendat scuzați asa știu sa scriu

Alexandru Matache a scris:

Incercati va rog sa scrieți mai coerent ei corect in limba romană ca sa va pot ajuta.

Avocat Alexandru Matache,
Baroul Cluj

Discuție ArendA
Cum sa ma apar în proces?
Bună ziua va rog sa ma ajutați cu un sfat am arendat o gradina de 0.50ha de vreo zece ani fără acte neam înțeles verbal și îi dădeam arenda ca la asociație îi mai dădeam și mai mult câte-o data gradina este mostirea soției domnului și nu avea făcut moștenirea pe numele dansei. Asa anul trecut neam înțeles cu ea sai dam și mai mul ca să ne lase noua copaci de pe marginea grădini care nu sunt pe terenul lor este pe islaz menționez ca gradina nu este închisă cu gard inprejurul ei. Noi iam dat produsele anul trecut și Lea luat pe toamna doamna a decedat iar noi nu am știut neam dus am tăiat copaci fără să-l anunțăm pe domnul și a aflat sa supărat și ca vrea sa ne dea în judecata și nu mai recunoaște ca a luat produse și soția lui a zis sa luam copaci ce sa facem va rog ajutați-mă multumesc
Discuție Arendare
Bună ziua,va rog sa ma ajutați cu un sfat am arendat de vreo 10 ani o gradina de 0.50ha și neam Intel bine pana acum îi dădeam arenda ca la asociație 250 lei pe an îi dădeam produse animale gradina era moștenirea soției de la părinți nu avea acte nu făcuse moștenirea. Cum ziceam anul trecut ne-am înțeles cu doamna sai dam mai multa arenda ca să ne lase noua toți copaci de pe marginea grădini menționez ca copaci nu sunt pe gradina lor sunt pe margine pe islaz și gradina nu este închisă cu gard asa doamna a fost de acord iam dat mai multe produse și Lea luat domna și a zis sa luam copaci. Noi am tăiat copaci și iam luat pe toți iar domnul sa supărat ca de ce iam luat copaci nu mai recunoaste ca nevastă-sa a zis luam copaci doamna a murit în septembrie. Acu a zis ca închide gradina și ne da în judecata ca iam furat copaci cum ne putem apară ca nuam făcut nici un act cu el de arendare ajutați-mă va rog cum ne putem apară mulțumesc aștept raspuns
Cineva a luat poza la un prieten de pe Facebook și și-a făcut cont cu poza lui cu alt nume și postează pozele lui cu critici dure și la făcut de râs și a comentat la toti prieteni lui de Facebook ce masuri poți lua cum să-l pedepsească pe făptaș dacă îl găsește