avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 498 soluții astăzi
Forum Activitate diana2482

Activitate diana2482

Răspuns la discuția Firma suspendata
Mulțumesc.
Sotul are o firma pe care in 2010 a suspendat-o. C ontabila a spus ca numai trebuie depuse bilaturi nici alea la 0,a spus ca ANAF o va inchide din oficiu,dar nici in prezent nu a fost inchisa. Ce sa fac mi frica sa nu primesc amenzi ,as vrea sa inchida firma ce sa fac?
Inseamna ca daca eu dau in instanta pana ei nu sunt deacord cu suprafata care le vine nu voi sti nici eu?
Intre cei 4 frati este o problema nu le iese bine suprafetele de teren daca mi se da mie donatie ei nu sunt multumiti ei ar vrea din donatie sa raman cu 450mp. si si pe aia sa ii poata folosi tata.Uni au primit teren pe care lau vandut iar 2 frati nu au primit in schimb suprafata ramasa vor sa o imparte egal asa ca procesul va dura pana ei nu se vor hotara?
Iar eu in conditie astea nu voi primi bucata de teren nici prin proces?
Ei nu se vor intelege niciodata.

Proba la mine este clara find donatie,as putea prin instanta sa imi iau doar bucata si ei sa ramana asa cum au fost.?
Ideia este ca succesiunea dupa bunica sa facut fara sa se tina cont de succesiunea dupa bunicu si donatia pe care am primito de la bunica.Cand sa scos extrasul cf ei vedeau ca am donatie dar nu au scazuto din suprafata ramasa sau inpartit inclusiv cu suprafata mea.
Eu am 1260mp iar la ei apare cota 1/6 din toata suprafata de 4060mp .
Dar eu pin instanta nu pot sa imi scot bucata mea si ei sa isi faca cand se vor intelege inte ei?
Sa inteleg ca daca intru in instanta eu nu ma pot ataca si sa dureze multi ani de zile,tot timpul mi se spune ca daca ii dau in judecata nu vor fi deacord si va fi la infinit pana nu cedez sa le las acei mp.
Nu.. acei 1260mp sunt din cei 6040mp ,bunia avea jumatate a ei si jumatae dupa bunicu iar restul era a copiilor,bunica ar fi avut cam 4710mp din care mi-a dat mie prin donatie 1260mp.
Bunica dupa scuccesiunea dupa bunicu si o fata a dansei a renuntat la cota din casa care le revenea dupa bunicul.Dupa succesiunea facuta dupa bunica in casa a aparut dinou fica care a renuntat acum in jumatate de casa au parte toti.

Va rog sa imi spuneti am dreptul la ce am primit prin donatie si daca am dor prin instanta pot sa dezmembrez?
In instanta ma pot ataca copiii bunici si daca pot cu ce anume?
Au vreo sansa sa imi ia ce am primit prin donatie?
Multumesc.