avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Activitate d388cqc

Activitate d388cqc

Exista in momentul de fata ajutor acordat de stat pentru deschiderea unei afaceri?
Răspuns la discuția neefectuarea preavizului
AM si eu o problema asemanatoare.
M-am angajat la o firma in urma cu o luna, si nu imi convin conditiile de lucru. Am gasit alt job, dar nu vreau sa mai stau 15 zile in preaviz.
Inca nu am adus carnetul de munca la actualul angajator.
Intrebare mea este urmatoarea.
Daca nu rspect preavizul, imi desface contractul individual de munca, dar mai poate face mentiuni in cartea de munca daca nu o are?
Pot sa plec linistit la cealalta firma?
Multumesc
Răspuns la discuția vreau sa ma autorizez ca PFA
Multumesc frumos.
O sa merg azi la primarie sa vedem daca ma inteleg cu congolezii aia.
O saptamana frumoasa
Răspuns la discuția vreau sa ma autorizez ca PFA
In primul rand multumesc frumos pentru raspunsul promt.
Ce nu inteleg eu este ce calificare am nevoie de exemplu la: 4619 Intermedieri in comertul cu produse diverse
Nu prea stiu sa existe cursuri la sfarsitul carora sa primesti atestat sau ceva de genul asta.
Am uitat sa mentionez ca pe cartea de munca in ultimii 3 ani am: Agent servicii clienti si Reprezentant servicii clienti.
Ar putea fi luata in considerare experienta aceasta ?
Multumesc
Răspuns la discuția vreau sa ma autorizez ca PFA
Buna seara,
Am o mica problema legata de infiintarea PFA. Am gasit un job la o firma de web design si publishing, key account manager. Am fost de acord ca jumatate din salariu sa fie pe cartea de munca si cealalta jumatate+comisioane sa fie pe PFA.
Vanzare servicii web design si publicitate.
Intrebarea mea este urmatoarea:
La ce cod CAEN ma incadrez si daca necesita calificare?
Mentionez ca nu am decat diploma de liceu Matematica fizica si pe cea de licenta REI-ASE
Am sunat la primaria sectorului 5 dar evident ca nu am putut obtine mai nimik.
Multumesc