avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 284 soluții astăzi
Forum Activitate 558ma

Activitate 558ma

Răspuns la discuția calculul pensiei magistratilor
admin a scris:

558ma a scris:

Va dati mare si considerati ca le stiti pe toate.:hammer:


hai sa facem o intelegere. avem doua variante de viitor.
eu as alege-o pe cea in care incercati sa descoperiti partile bune ale forum-ului.
aici suntem toti asa cum ne arata scrisul.
sunt sigur ca puteti sa va integrati in comunitatea noastra si altfel decat cu #-o si :hammer:.
multumesc pentru intelegere.
o seara placuta.


Nu intru nici cu capul si nici nu sunt batut in cap.
Am inteles mesajul d-voastra, dar cred ca ar trebui sa limitati puterile acestei d-re.
Poate mai postati si niste glume, sunt persoane care nu stiu sa zambeasca.
O seara buna.
Răspuns la discuția calculul pensiei magistratilor
elis a scris:

Chiar nu va inteleg acest comportament .
Ati intrat pe un forum sa discutati despre problemele pe care le aveti sau le intampina alti utilizatori sau doar sa ne ironizati si sa dati raspusuri offtopic?

Cred ca este cazul sa va comportati civilizat ... nu cred ca este cazul sa ne jigniti un coleg sau o colega.

Pe dumneavoastra chiar nu vreau sa va supar, sunteti OK.
Dar d-ra da raspunsuri la fel ca si mine. a se vedea postarile.
Imi cer scuze fata de d-voastra dar sa nu se mai dea mare acesata d-ra. Sunt si alti consultanti care nu se comporta ca dansa.
O seara buna.:hm:
Răspuns la discuția calculul pensiei magistratilor
Andreea Lisievici a scris:

Daca aveti vreo nemultimire legata de activitatea mea pe forum puteti scrie un mesaj privat catre Admin.


Va dati mare si considerati ca le stiti pe toate.:hammer:
Răspuns la discuția calculul pensiei magistratilor
Andreea Lisievici a scris:

Pojy a scris:
acestea fiind spuse, constat ca aceasta nu este o discutie intre...profesionisti in ale dreptului... si de aceea ma voi retrage definitiv, pt ca imi respect prea mult statutul si profesionalitatea ca sa ma las manjit de astfel de comentarii.

Unii sunt mai profesionisti ca altii, ca peste tot din pacate.

Domnule sau doamna 558ma, va atrag atentia ca acest forum are reguli, pe care trebuie sa le respectati atunci cand postati. Intr-o singura zi ati incalcat marea majoritate a regulilor de postare, drept care primiti avertisment. In caz ca o sa continuati in acelasi fel, sanctiunea poate ajunge pana la stergerea contului.


Am inteles sefa. OK ma retrag.:hugall: Dar mai am o intrebare dumneavoastra aveti voie sa persiflati??#-o Ati facut-o de multe ori.:training::hammer:
Răspuns la discuția partaj dupa divort
iulia123 a scris:

Am divortat acum doi ani, fara partaj.
As dori sa stiu daca taxa de timbru la depunerea actiunii de partaj este de 19 RON sau se fixeaza o taxa in functie de valoarea bunurilor revendicate. Mentionez ca doresc partajarea asa cum prevede legea ( 50%).
Va multumesc anticipat pt. amabilitatea dvs.


Pai de ce ai divortat fara partaj??#-oAcum vrei de la el ce i-ai dat de buna voie acum doi ani???:hammer:
aba812001 a scris:

si CIM si contractul cu PFA acopera aceiasi gama de servicii?


Si tu acum, ce face in CIM si ce face in conract??E corect sa ia bani pentru acelasi lucru in doua moduri/????:fight:
Răspuns la discuția Nelamurire rating Avocatnet
dorin.tunsoi a scris:

asa cum fiecare are propriul sistem de valori si il doreste respectat, fiecare trebuie sa gaseasca fortä - mai mult sau mai putin intre ghilimele sarespecte sistemel celorlalti....eu ii respect opinia, il cunosc pe dl beldean si il consider unfoarte bun profesionist....el mi-a spus despre acest site si asa m-am logat....ce sa zic, asta a fost opinia dansului....


Mai???!!!!! la ce sistem de valori sa ma raportez si eu oare????De ce, unii consultanti nu-si arata fata??:-/Au profil de carti, balante, apus de soare,fluturasi sau chiar una amuzanta, pamantul inconjurat de nori sau mai stiu eu ce.

butyka a scris:

ciesc La www.cdep.ro/proiecte/2006/500/40/4/pr544_06.pdf

dar nu am vazut 50+1 ?


nu ai citit bineX-(
Răspuns la discuția prorata
Viorica62 a scris:

cum se calculeaza pro-rata, in cazul in care am venituri neimpozabile incepand cu luna octombrie 2007?
ms anticipat

Citeste in codul fiscal si in norme>:))
Răspuns la discuția Nelamurire rating Avocatnet
elis a scris:

:-/
Intre cine ar fi aceasta discordie ? :hm:


intre noi doi in niciun caz!!=D>