Forum Suport Tehnic Opinii despre avocatnet.ro Nelamurire rating Avocatnet
Discuție deschisă în Opinii despre avocatnet.ro

Nelamurire rating Avocatnet

:) Mi-ar putea cineva explica ce criterii sunt avute in vedere la stabilirea rating-ului?
cu ratingu' nu stiu unde sa te uiti #-o, e ceva legat de cat din profil avem completat, cate mesaje, cate recomandari .....
ok.... multumesc, elis!
Si mie mi s-ar parea util sa fie postate de catre admin criteriile de stabilire a rating-ului.
Cred ca majoritatea celor de pe forum nu le cunosc.
A fost pe unde va un topic dar nu-l mai gasesc.
Buna dimineata,

Mai multe detalii despre indicele Avocatnet.ro puteti citi la pagina de mai jos:
www.avocatnet.ro/content/art... /

Iata partea cea mai interesanta din explicatia respectiva:

Cum se calculeaza Rating-ul Avocatnet.ro?

Algoritm-ul de calcul are la baza informatii privind recomandarile primite de un consultant, activitatea acestuia in Forum, numarul de cereri de consultanta pe care le-a atras prin prezentarea profilului sau si a cunostintelor exemplificate in discutiile cu ceilalti membri ai comunitatii, gradul de completare al profilului de consultant, precum si frecventa accesarii Avocatnet.ro.

Din ratiuni care tin de nevoia de a crea un clasament care sa nu poata fi manipulat, nu va putem spune in ce procent conteaza fiecare dintre variabilele de mai sus. Singurul lucru pe care vi-l putem spune este acela ca fiecare variabila este importanta, iar ponderea ei in nota finala creste odata cu gradul de implicare a consultantului in comunitatea Avocatnet.ro.

Daca aveti un profil completat pana la cel mai mic detaliu, daca scrieti constant in Forum-ul Avocatnet.ro si daca atrageti cereri de consultanta ca urmare a activitatii dumneavoastra, atunci rating-ul dumneavoastra va fi, cu siguranta, unul extrem de mare.

O zi buna.

Admin
si 10 e rating-ul maxim?