avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 672 soluții astăzi
Forum Activitate Medeea1989

Activitate Medeea1989

Răspuns la discuția Organigrama unui startup
Imi cer scuze ca nu am fost destul de explicita, ma refeream la o firma infiintata cu scopul de a obtine fonduri Startup Nation. Oscilez intre a ma inscrie la Master, la Facultatea de Administrare a Afacerilor Mici si Mijlocii sau a ma duce doar la cursuri de antreprenoriat, care stiu ca intra in lista cheltuielilor iligibile. Desigur, ca valoare a diplomei cred ca masterul ar fi cea mai buna alegere, insa eu mi-as dori sa raman pragmatica si nu sunt sigura daca in cei 2 ani de master voi putea dobandi cunostintele necesare punerii in practica a ceea ce imi doresc sa dezvolt. Mi-e teama ca toata teoria predata nu o sa ma ajute concret in ceea ce am nevoie sa invat si parca nu as investi 2 ani de zile. Chiar nu stiu cat de mult accent se pune pe practica si daca se merita. Daca vorbesc bazaconii, va rog sa ma contraziceti cu incredere.
Va multumesc mult pentru raspuns.
Andreea Crivat
Buna seara,
Mi-as dori sa aflu raspunsul la o intrebare si anume:
Din punct de vedere juridic, ce functie trebuie sa ocupe in organigrama o persoana care isi doreste sa infiinteze un startup prin accesarea de Fonduri Europene si ce studii trebuie sa aiba pentru a ocupat acel loc?
Va multumesc mult anticipat,

Andreea Crivat