avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 577 soluții astăzi
Forum Activitate gaby.bxl@gmail.com

Activitate gaby.bxl@gmail.com

Buna ziua
Sunt proprietara acestui apartament
de fapt doamna care apparent este administratora are camerele instalate la ea in salon si se uita cine iese, cine vine etc.. eu nu locuiesc momentan in acest apartament.. dar din punctul meu de vedere este ilegal. intr adevar... in blocul in care locuiesc exista camere dar cum a ti mentionnat, immaginile sunt stocate si verificate numai in caz de necessitate.,nu pentru a spiona vecinii...voi face o reclamatie la
Autoritatea Naţională de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal
nu mi se pare normala aceasta situatie... am cumparat un apartament.... ma simt spionata in orice moment... rudele nu pot veni in visita caci doamana administratora care locuieste la etajul 1 iese in scara si cearta ...tipa.... vorbeste urat... face reclamatii absurde tuturor
nu este nici macar monitorul asociatiei de locatari... o doamna pensionara care nu are altceva de facut sta si se uita cine iese din bloc, cine vine, la ce ora , cu cine.. nu se poate asa ceva...
Gabriela
Multumesc pentru raspuns. Intre timp am citit legea si …asa cu lipsa mea de « capacitati necesare pentru a intelege » am gasit raspunsuri clare, la obiect si cu ce am de facut. Bineinteles am citit legea din 2018, care e exact aceeasi in toata Europa, fara conditional.
Nu exista as de proprietari.. doamna commanda tot ...
Cred ca nu a ti inteles exact situatia. sunt proprietara acestui apartament. De cind sunt proprietara (1 an ) nu s a facut nici o adunare generala a proprietarilor. Aceasta doamna si a instalat camerele pe un ecran in salon si se uita le televizor urmarind vecinii ...si cine vine...daca cineva are cheie .. inseamna ca i s a dat..si isi permite sa comenteze pt orice. nu stiu cum a fost ea desemnata administratora. era acolo cind am cumparat aparamenul....
In apartament.. avem apometre.. necitite niciodata in acest an.. desi fratele e mai mult plecat decit acasa, ea ne calculeaza consumul pe persoana.... pai de ce avem apometre atunci? cui sa ma adresez pentru o plingere sa fie verificat tot.. cum se functioneaza si in baza de care lege? este absurd si din punctul meu de vedere ilegal.. nu mai cunosc legile in romania, nu locuiesc si nu muncesc acolo.. dar tot ce se petrece in acest bloc e peste limita imaginatiei ...mi se pare o gluma...nu am vazut asa ceva nicaieri.. se face totul dupa bunul plac al adminisratorei.. pt ca sta toata ziua pe scara si tipa la toti... si camerele de luat vederi au devenit televizorul ei in salon... nu se poate asa ceva.. in ce lume traim...
an ajuns sa fac crize de panica cind ma duc la mine acasa ca stiu ca ma urmareste pe camera.. nu se poate asa ceva.. stie si ce avem in pungile cu cumparaturi...nu am semnat nimic pentru aceste visionari nici eu nici vechiul proprietar..
Nu exista as de proprietari.. doamna commanda tot ...
Cred ca nu a ti inteles exact situatia. sunt proprietara acestui apartament. De cind sunt proprietara (1 an ) nu s a facut nici o adunare generala a proprietarilor. Aceasta doamna si a instalat camerele pe un ecran in salon si se uita le televizor urmarind vecinii ...si cine vine...daca cineva are cheie .. inseamna ca i s a dat..si isi permite sa comenteze pt orice. nu stiu cum a fost ea desemnata administratora. era acolo cind am cumparat aparamenul....
In apartament.. avem apometre.. necitite niciodata in acest an.. desi fratele e mai mult plecat decit acasa, ea ne calculeaza consumul pe persoana.... pai de ce avem apometre atunci? cui sa ma adresez pentru o plingere sa fie verificat tot.. cum se functioneaza si in baza de care lege? este absurd si din punctul meu de vedere ilegal.. nu mai cunosc legile in romania, nu locuiesc si nu muncesc acolo.. dar tot ce se petrece in acest bloc e peste limita imaginatiei ...mi se pare o gluma...nu am vazut asa ceva nicaieri.. se face totul dupa bunul plac al adminisratorei.. pt ca sta toata ziua pe scara si tipa la toti... si camerele de luat vederi au devenit televizorul ei in salon... nu se poate asa ceva.. in ce lume traim...
an ajuns sa fac crize de panica cind ma duc la mine acasa ca stiu ca ma urmareste pe camera.. nu se poate asa ceva.. stie si ce avem in pungile cu cumparaturi...
Cred ca nu a ti inteles exact situatia. sunt proprietara acestui apartament. De cind sunt proprietara (1 an ) nu s a facut nici o adunare generala a proprietarilor. Aceasta doamna si a instalat camerele pe un ecran in salon si se uita le televizor urmarind vecinii ...si cine vine...daca cineva are cheie .. inseamna ca i s a dat..si isi permite sa comenteze pt orice. nu stiu cum a fost ea desemnata administratora. era acolo cind am cumparat aparamenul....
In apartament.. avem apometre.. necitite niciodata in acest an.. desi fratele e mai mult plecat decit acasa, ea ne calculeaza consumul pe persoana.... pai de ce avem apometre atunci? cui sa ma adresez pentru o plingere sa fie verificat tot.. cum se functioneaza si in baza de care lege? este absurd si din punctul meu de vedere ilegal.. nu mai cunosc legile in romania, nu locuiesc si nu muncesc acolo.. dar tot ce se petrece in acest bloc e peste limita imaginatiei ...mi se pare o gluma...nu am vazut asa ceva nicaieri.. se face totul dupa bunul plac al adminisratorei.. pt ca sta toata ziua pe scara si tipa la toti... si camerele de luat vederi au devenit televizorul ei in salon... nu se poate asa ceva.. in ce lume traim...