avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Activitate manuela varsta

Activitate manuela varsta

Buna ziua ,
Ma puteti ajuta cu legislatia in vigoare pentru panourile solare?
dorim sa facem un parc fotovoltaic si nu stim legile si regulamentele de aplicare din Romania.
Va multumesc.
Răspuns la discuția castiguri impozabile
Multumesc. o zi buna.
Am castigat la loto 500 ron. Se impooziteaza? cu cat ?
Răspuns la discuția legea 112
Va multumesc frumos. sunt din Timisoara si m-am interesat, trebuie sa fac o cerere la Primarie la serviciu patrimoniu, dar se pare ca se va da o hotarare al CL in care se va se poate "cumpara "terenul dar la un pret USTURATOR.
Discuție legea 112
Daca am cumparat o casa (in rate pe o periada de 10 ani)cu legea 112 dupa terminarea ratelor sau daca achit valoarea ramasa (adica 5 ani),intru automat in posesia terenului aferent cladirii ?specific ca doresc sa fac o extindere la casa si ar trebui sa intru pe terenul pe care nu il am in acte.



ma poate ajuta cineva cu o intrebare? cand trebuie sa ma intorc la servici? in momentul cand a implinit copilul 2 ani sau cands-au implinit 2 ani de cand am intrat in concediul prenatal?
dragos marian a scris:

acelasi lucru l-a patit si eu cu sotia si acum trebuie sa stau cu mana intinsa la stat

ma poate ajuta cineva cu o intrebare? cand trebuie sa ma intorc la servici? in momentul cand a implinit copilul 2 ani sau cands-au implinit 2 ani de cand am intrat in concediul prenatal?