avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Activitate Moraru carmen

Activitate Moraru carmen

Părinții mei au cumparat parterul unei case de la proprietarul de sus,casa avand beci, parter,etaj, pod.Dar cei de sus nu aveau acte pe beci si pod deoarece ei au fost chiriași iar proprietara nu a vândut beciul si podul.Parintii mei aflând au mers la proprietarii adevărați si au cumparat cu act de mana beciul(1974) iar acum sunt decedați și ei si proprietara.Cum fac acte pe vechi,pe cine sa citez ca nu mai sunt moștenitori.Daca nu gasesc pana 1 octombrie se suspenda procesul.Casa este in centrul istoric al Craiovei iar proprietara era la Bucuresti.!Cei de sus ne-au vândut tot cu act de mana 2 încăperi din beci desi nu era alor,acum nu mai recunosc si au închis beciul care are 4 incaperi .Cum pot sa fac acte?
Bunicul a avut doi fii,(unul tatăl meu)fiul cel mare a primit o parte din casa curtea fiind "deavalma" cu bunicul care avea casa in continuarea celei date.Casa din fata a fost vanduta
dar fără teren pt. ca bunicul a lăsat toata mostenirea tatălui meu,in care se stipulează o indiviziunea in fata casei vandute dar aceasta casa este pe terenul meu?