avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Activitate emmerson

Activitate emmerson

Vreau sa-mi schimb buletinul iar casa in care locuiam am vandut-o.Acum locuiesc intr-o alta casa dar care nu este proprietate mea e proprietatea firmei.Pot avea domiciliul la aceasta adresa ?Ma pot prezenta la politie cu actele de proprietate pe firma?Cum trebuie sa procedez?
Răspuns la discuția divort
Sa inteleg ca dupa 20 ani de casatorie raman pe drumuri pentru ca el a avut grija sa fie tot pe firma ?absolut toate bunurile sunt pe firma:case,masini,chiar si mobila tot.Partea proasta e ca nici macar nu mi-a dat voie sa profesez sub pretextul ca-l ajut pe el?Avem o fata studenta si as vrea sa stiu daca e obligat in vreun fel sa o intretina in facultate.E studenta in strainatate.Va multumesc mult.
Răspuns la discuția divort
Nu am parti sociale in firma.El este asociat unic.
Discuție divort
Sunt casatorita de 20 ani si sotul meu ma insala in mod constant.M-am hotarat sa divortez dar partea proasta e ca el are firma pe numele lui.Eram casatoriti cand a infiintat firma si vreau sa stiu daca in cazul unui divort firma se imparte si in ce procentaj.Tot timpul a mizat pe faptul ca nu pot face nimic deoarece depind financiar de el.Ce ma sfatuiti?