avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 183 soluții astăzi
Forum Activitate servterm

Activitate servterm

Multumesc f mult.
Permisul va fi suspendat pt radar 101 km /h in localitate cu limitare de viteza la 50km/h).
In acest sens trebuie facuta o cerere la autoritatea care a emis permisul si anexate si alte documente?
In acest moment am permisul auto suspendat 90 zile si circul cu acea dovada de 15 zile. Cum dobandesc permisul daca nu vreau sa beneficiez de acea reducere a suspendarii la 30 zile prin promovarea examenului?
Am inteles. In acest caz nu-mi ramane decat sa fac 3 facturi in zile diferite cu trei chitante de cate 5000 la fel in zile diferite. Mentionez ca beneficiarul nu are cont in banca dar are personalitate juridica (este vb despre o biserica de cult baptist) Mi-au spus ca ei nu au cont in banca, au avut dar s-au suparat pe comisioanele mari si l-au inchis iar banii provin din donatii de la persoane fizice si mi-au dat numerar, ca avans pt lucrarile ce le voi executa la ei. Multumesc
Multumesc f mult
Am emis o factura catre o persoana juridica de 15000. Pot incasa contravaloarea acesteia prin 3 chitante de cate 5000 ron in zile diferite ca sa nu depasesc plafonul maxim zilnic?