avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 340 soluții astăzi
Forum Activitate Andbtz01

Activitate Andbtz01

Nu cunosc termenii legali prea bine , dar faptele sunt de natura diferita .... iar cum spuneam si mai sus din calculele mele preliminare ar trebui sa raman la fapta cu drogurile undeva la 2 ani si 7 luni iar daca s-ar contopi ar ajunge la 2 ani si 10 luni deci sub 3 ani , mai exact ce spune art 91?
In cursul anului 2018 am fost arestat pentru săvârșirea traficului internațional de droguri de mare risc , am fost încarcerat la penitenciarul Bacău pentru 3 luni apoi mi-a fost schimbată măsura cu cea a arestului la domiciliu , în luna decembrie 2018 am fost condamnat într-un alt dosar pentru delapidare la 9 luni cu suspendare iar in iulie 2019 la 8 ani 2 luni pentru legea 143 , acum in ianuarie am avut ambele apeluri pentru delapidare mi-a fost respins ca si neîntemeiat deci am rămas la 9 luni cu suspendare iar la cel cu legea 143 din 6 fapte am rămas cu 3 si mi s-a aplicat si art19 , după calculele mele ar trebui sa raman la o pedeapsă sub 3 ani deci pasibil pentru o suspendare , în plus pe toată această perioadă cat am fost arestat la domiciliu am avut un comportament exemplar si am facut multe lucruri bune nemaintrand in detalii , ideea principala ar fi , exista șansa unei a doua suspendări având în vedere că în urma cu cateva zile a rămas definitiva prima suspendare de 9 luni , raspunsul apelului pentru legea 143 il voi avea pe data de 19 , as vrea sa stiu acest detaliu pentru a avea timp sa ma pregătesc in cazul unei pedepse cu executare , va multumesc!