avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 385 soluții astăzi
Forum Activitate Tr4i4n

Activitate Tr4i4n

Am avut un accident in care constatorul de daune mi-a comunicat inainte ca city insurance sa intre in faliment ca masina este dauna totala
Am depus cerere online pe FGA am facut constatare la service autorizat, in care a iesit un deviz de 34,625.89 lei, am depus la anexa 10 suma, dupa de care am asteptat 2 luni jumatate in care nu am fost contactat de constator FGA, odata ce am fost contactat intre timp am vandut epava la 3000 euro, plata facuta de catre FGA a fost de 3,700 lei, ceea ce mi se pare o bataie de joc
Ma puteti ajuta sunt disperat?
Am avut un accident in care constatorul de daune mi-a comunicat inainte ca city insurance sa intre in faliment ca masina este dauna totala
Am depus cerere online pe FGA am facut constatare la service autorizat, in care a iesit un deviz de 34,625.89 lei, am depus la anexa 10 suma, dupa de care am asteptat 2 luni jumatate in care nu am fost contactat de constator FGA, odata ce am fost contactat intre timp am vandut epava la 3000 euro, plata facuta de catre FGA a fost de 3,700 lei, ceea ce mi se pare o bataie de joc
Ma puteti ajuta sunt disperat
Buna ziua si va multumesc de ajutor anticipat, In anult 2018 luna a 3 am fost depistat conducand pentru a 2 oara cu permisul suspendat, am avut o suspendare la care nu mi sa comunicat data inceperii, dar evident in instanta nu a contat, am plecat inafara eram in anglia acum 2 ani si sa judecat primul proces la care am intrebat avocatul daca ma pot intoarce dansul a zis da si poti conduce.. Am ajuns in tara am fost depistat in trafic si mi sa comunicat caci eu inca am permisul suspendat... alt dosar penal m-am judecat am luat o alta amenda penala pe care am achitato, a ramas definitiva 30.09.2019 amezile sunt achitate din 30/09/2019 am fost sa ma inscriu sa dau sala si dansii spun caci trebuie sa fac reabilitare desii au trecut 6 luni chiar mai bine de la achitare
Buna ziua, am avut un permis Italian, a fost anulat am platit amenzile, si mi-au spus caci dupa 6 luni am dreptul sa aplic din nou la scoala de soferi de la achitarea amenzilor, Este necesar sa fac o cerere la comandant sau pot sa ma duc direct sa ma inscriu?