Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Avand permisul anulat si am platit amenzile ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Avand permisul anulat si am platit amenzile penale..Pot aplica la sala si traseu?

Buna ziua si va multumesc de ajutor anticipat, In anult 2018 luna a 3 am fost depistat conducand pentru a 2 oara cu permisul suspendat, am avut o suspendare la care nu mi sa comunicat data inceperii, dar evident in instanta nu a contat, am plecat inafara eram in anglia acum 2 ani si sa judecat primul proces la care am intrebat avocatul daca ma pot intoarce dansul a zis da si poti conduce.. Am ajuns in tara am fost depistat in trafic si mi sa comunicat caci eu inca am permisul suspendat... alt dosar penal m-am judecat am luat o alta amenda penala pe care am achitato, a ramas definitiva 30.09.2019 amezile sunt achitate din 30/09/2019 am fost sa ma inscriu sa dau sala si dansii spun caci trebuie sa fac reabilitare desii au trecut 6 luni chiar mai bine de la achitare
Tr4i4n, utilizator
Buna seara!
Cel mai bine e sa luati legatura cu un avocat, pt. ca situatia dvs. pare destul de complexa si nici nu se intelege prea bine succesiunea in timp a faptelor si despre ce e vorba in mod concret.
Trebuie studiate toate dosarele.
Duca Oana, Avocat