avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 517 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Avand permisul anulat si am platit amenzile ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Avand permisul anulat si am platit amenzile penale..Pot aplica la sala si traseu?

Buna ziua si va multumesc de ajutor anticipat, In anult 2018 luna a 3 am fost depistat conducand pentru a 2 oara cu permisul suspendat, am avut o suspendare la care nu mi sa comunicat data inceperii, dar evident in instanta nu a contat, am plecat inafara eram in anglia acum 2 ani si sa judecat primul proces la care am intrebat avocatul daca ma pot intoarce dansul a zis da si poti conduce.. Am ajuns in tara am fost depistat in trafic si mi sa comunicat caci eu inca am permisul suspendat... alt dosar penal m-am judecat am luat o alta amenda penala pe care am achitato, a ramas definitiva 30.09.2019 amezile sunt achitate din 30/09/2019 am fost sa ma inscriu sa dau sala si dansii spun caci trebuie sa fac reabilitare desii au trecut 6 luni chiar mai bine de la achitare
Ultima modificare: Miercuri, 17 Iunie 2020
Tr4i4n, utilizator
Cel mai recent răspuns: Duca Oana , Avocat 19:08, 17 Iunie 2020
Buna seara!
Cel mai bine e sa luati legatura cu un avocat, pt. ca situatia dvs. pare destul de complexa si nici nu se intelege prea bine succesiunea in timp a faptelor si despre ce e vorba in mod concret.
Trebuie studiate toate dosarele.
Ultima modificare: Miercuri, 17 Iunie 2020
Duca Oana, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Va salut cu cel mai mare respect ! am fost depistat conducand ... gotty gotty Va salut cu cel mai mare respect ! Am fost depistat conducand un autovehicul sub influenta alcoolului. Alcoolemie in aer 0,61 - in sange 1.42 Am trecut ... (vezi toată discuția)
Dosar penal conducere cu exercitarea dreptului de conducere suspendat 195/2002 janos_robert janos_robert Starea de fapt In data de 22.07.2012,la un control am fost amendat pentru lipsa centurii de siguranta...resp 2 puncte de penalizare.In data de ... (vezi toată discuția)
Bună seara! În data de 07. 02.2019 am fost depistat cu dovada ... Bună seara! Sunt șofer profesionist. În data de 07. 02.2019 am fost depistat cu dovada expirata din data de 06.02.2019 (dovada pe care o prelungeam în ... (vezi toată discuția)