avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate Alexandru 112

Activitate Alexandru 112

Din păcate mama este învățată bine de avocatul iei.si nu răspunde niciodata
Bună ziua.in urma unei decizii judecătorești copilul meu a fost încredințat mamei...cu custodie comuna.fetita are 8 ani...refuza sa plece la mama ei...in urma unor controale medicale i sa depistat glanda tiroida mărită...obezitate grad 2 o reacție alergica pe sistem respirator.in urma acestor controale...i sa dat anumite tratamente...dar mama ei refuza sa ii dea aceste medicamente pe motiv ca se îngrașă...copilul când vine la mine în programul de vizita..refuza cu desăvârșire sa meargă înapoi la mama ei...menționez ca nu am cu cine discuta,ma refer la mama ei...ea pune motive ca ii traumatizat copilul ducând la medici...va rog AJUTOR
Bună seara.de curând am aflat ca soția mea este însărcinată.eu lucrez în Germania și soția la fel..dar am vrea ca copilul sa se nască în România...întrebarea e pot obține în România indemnizația de creștere al copilului cu contractul de munca din Germania??mulțumesc frumos
6 anisori


cris0811 a scris:

copilul avand ce varsta?

Divorț. Ce pot face dacă fosta soție refuza sa îmi dea copilul la telefon.?dosarul e pe rol dar încă nu sa dat primul termen? Sunt disperat. Nu știu nimic de copilul meu
Probleme prenatal. Buna seara. Dacă soția mea a lucrat de pe 01.01.2019 pena pe data de 10.06.2019 după din septembrie a început studiile la postliceala de zi pana în prezent soția având sub 25 de ani vârstă.. Iar în 2020 de pe data de 5 martie pana în prezent ea lucrează din nou. Problema este de ce angajatorul nu ii da banii pe prenatal? Ii tot zice ca nu se încadrează la prenatal.. Și încă o întrebare va rog. Are șanse sa ia indemnizația de creștere al copilului?? Mulțumesc mult
Răspuns la discuția Divort

Da ea e cu relația extraconjugala...de partaj nu ar avea ce pentru ca nu avem nimic pe numele nostru...cu copilul chiar mi-l doresc dar nu stiu ce are șanse pot avea...da daca s-ar tine cont de locul unde sta acum...adică la mine si conditiile unde sta mama copilului...poate as avea sanse sa obtin custodia copilului...Dar ea ma amenință că imi ia copilul si ca nu accepta divorțul pana nu achit creditul facut pe numele ei....mie imi raman dupa proprire in jur de 1000 de lei salariu
Discuție Divort
Buna ziua.de curând urmează să dau divorț de soție.ea are un credit de nevoi personale pe numele ei...acum nu vrea sa imi accepte divorțul pana nu ii preiau eu ratele..punând motiv ca banii au fost investiți în casa părinților mei...mentionez ca si eu am un credit facut tot in timpul căsătoriei si am proprire pe salariu...intrebarea este daca imi poate pune probleme soția la divorț cu rata ei??motivul divorțului este o relatie extraconjugale...Si avem si un copil minor