avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 365 soluții astăzi
Forum Activitate Adina Vasilica

Activitate Adina Vasilica

Răspuns la discuția Stimulent insertie
Multumesc frumos penrtu raspuns.Intrebarea pe care o mai am este daca continui sa intru in crestere copil acum cand are copilul 1an si 10 luni iar dupa trecerea acestei stari de urgenta sa zicem peste 3luni voi putea primi stimulentul tinand cont ca va avea copilul 2 ani si 1 luna iar inainte de starea de urgenta conditia stimulentului ers reinoarcerea la munca cu minim 60 zile.
multumesc frumos!
Răspuns la discuția Stimulent insertie
Multumesc frumos penrtu raspuns.Intrebarea pe care o mai am este daca continui sa intru in crestere copil acum cand are copilul 1an si 10 luni iar dupa trecerea acestei stari de urgenta sa zicem peste 3luni voi putea primi stimulentul tinand cont ca va avea copilul 2 ani si 1 luna iar inainte de starea de urgenta conditia stimulentului ers reinoarcerea la munca cu minim 60 zile.
multumesc frumos!
Buna ziua,
Incepand cu data de 06 aprilie 2020 ar trebui sa mi reiau activitatea la serviciu.Copilul are 1 an si 10 luni.Am depus dosarul de stimulent insa am vazut ca pot beneficia de prelungirea si primirea concediului de crestere copil conform ordonantei 32/2020 pe perioada starii de urgenta doar ca nimeni nu stie ce se intampla cu stimulentul de insertie.
Pierd stimulentul daca optez pentru aceasta prelungire a concediului de crestere copil?
Am la dispozitie astazi si maine si nu stiu incotro sa o iau.Sunt disperata.