avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 545 soluții astăzi
Forum Activitate Sharara12

Activitate Sharara12

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util

Emilika40

"Totuși, nu crezi că ar trebui să știe și bunica? Amânarea nu e o soluție și, cu cât îi spui mai târziu, cu atât va fi mai supărată că i-ai ascuns asta."

Mulțumesc pentru răspuns...
Nu-i pot spune bunicii,știe mama și este suficient.Mi-a lăsat timp de gândire o săptămână...Mama a vrut și ea copilul,dar o înțeleg că se gândește la mine și la viitorul meu,că sunt prea mic.Problema este alta,nu are încredere în iubita mea,că suntem împreună de 3 săptămâni și ea e deja gravida....In plus eu am o situație financiară bunicică (adică am camera mea,bani am mereu 100 de lei pe zi,loicuim la curte, nu-mi lipsește nimic),iar mama mi-a spus că poate să nu fie copilul meu și vrea iubita mea sa mă,,incalte'' că a văzut situația mea.Mentionez că ea locuia într-o cameră de cămin împreună cu 2 frați și tatăl lor,mama i-au abandonat de mult....Mama mi-a spus că a văzut că-i bine la mine și sta cât vrea n-o deranjează nimeni...de asta nu s-a protejat ,in plus (e iubita mea o iubesc, dar și pe mama o iubesc),mama ar fi păstrat copilul dacă ar fi văzut ceva frumos la ea,adică la comportamentul ei ,dar nu-i place de ea că stă numa in pat pe telefon nici nu se piaptănă,nici nu se aranjează sau sa strângă patul ori să facă curat in camera...A spus că alături de ea o să mă mănânce viermii și păduchii,dacă mai face și copil...char că vin și carcalaci pe mine....Mama mi-a spus că trebuie să facă avort că nu-i bună pentru mine și nici nu crede că e copilul meu...
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Mulțumesc pentru răspuns...Acelasi lucru mi la spus și mama , pentru că ea este singura care știe,dar îmi este frică de Protecția Copilului sa nu ne ia copilul sau sa aibe bunica probleme ori mama că nu a avut grija de mine,de creșterea copilului nu e problemă,că va avea mama grijă și de noi are grija,dar este plecata din țară și nu ne poate lua până când împlinim 18 ani ,că nu-i da voie Protectia copilul.Din această cauză mi-e frica că nu ne ia copilul sau mai rău să aibe mama și bunica probleme cu politia sau sa ne ia pe mine și fratele meu sa ne duca in Centrul de Plasament.... mulțumesc sărut mâna
Am 15 ani si prietena mea de 17 este insarcinata.Intrebarea mea este ce consecinte pot fi daca pastram copilul?Vom avea probleme cu protectie copilului?Va rog ajutati-ma ,noi vrem copilul... dar mi-e frica sa nu intervina protectia copilului,mai ales ca eu sunt si in plasament la bunica si nu vreau sa-i fac probleme nici ei...