avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 726 soluții astăzi
Forum Activitate HannybalKing

Activitate HannybalKing

Merci frumos!
Imobilul este nou. am facut promisiunea de vanzare la scurt dupa ce a fost finalizata constructia. contractul de vanzare l-am semnat dupa ce au fost finalizate si finisajele.

deci este totul in regula? citisem undeva despre titlu de proprietar, receptia lucrarii facuta de primarie...

la primarie ce acte trebuie sa prezint pentru inscriere? vorbim despre inscrierea pentru taxe? cum se numeste mai exact si ce trebuie sa mentionez de fapt?
Va salut!

Am achizitionat de curand un imobil dotat cu centrala termica pe gaze, put pentru apa. Imobilul este racordat la electricitate si canalizare.

In urma contractului de vanzare cumparare am primit de la notar un duplicat al contractului, certificatul energetic, cadastre imobil si curti(fata,spate), proiectul de la gaze, punerea in functiune a centralei termice.

Am facut asigurarea PAD. La primarie ma pot inscrie pentru taxe si impozite doar dupa ce primesc intabularea?

Pentru gaze si curent o sa le pot trece pe numele meu de indata ce primesc facturile. Mai trebuie sa primesc un proiect, ceva pentru electricitate?

Notaritele mi-au spus ca intabularea dureaza cam 3 saptamani in perioada asta.

Este ceva esential pe care ar fi trebuit sa il mai primesc?