avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Activitate Sorina Florina

Activitate Sorina Florina

Buna dimineata,

Multumesc frumos. E greu de "digerat" situatia in conditiile in care, nu am avut de-a face niciodata cu avocatii. Nici aici in tara, darmite in strainatate. Sa speram ca o sa reusim. Succes in toate, va dorim.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Multumesc. Dur dar corect. Am gasit o avocata la Madrid, Ioana Bratuleanu. Sotul meu a contactat-o si urmeaza sa vedem ce e de facut. Multumesc.
Buna ziua,

Va rog sa imi spuneti ce se poate face in situatia urmatoare. Sotul meu lucreaza in Spania de 2 ani. A mai lucrat 7 ani inainte de 2008. Intre anii 2005 - 2007 a cumparat in rate un apartament in valoare de 155.000 euro. In 2008 a venit in tara si ne-am casatorit. In tot acest timp nu am mai platit rata. Eu am mai intrat pe google map si am vazut ca era afisat pe balconul apartamentului anuntul cu SE VENDE, adica se vinde si un numar de telefon. Am mai fost in vizita in Spania in satul respectiv si am observat ca apartamentul este locuit. Am neglijat aspectul ratelor si am renuntat la el. De 2 ani sotul meu lucreaza in Spania si locuieste in acelasi sat dar, in chirie. Saptamana trecuta a primit o instiintare in care este anuntat ca trebuie sa plateasca 60.000 de euro diferenta apartamentului si comisioane pentru apartamentul respectiv si ca i se va face poprire pe salariu. Ce putem face? Va multumesc frumos.