avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Activitate pisica500

Activitate pisica500

Aveti perfecta dreptate, eu le-am aratat un proces verbal unde scrie ca strabunicul meu a avut 3 case, pt una am obtinut despagubiri , de fapt strabunicul a avut 5 case, ( una nu se gaseste in niciun decret si nu am putut face nimic - e disparuta fara urma , una a fost vanduta si nationalizata de la alta persoana, iar 3 au fost nationalizate de la el ) printre care pentru doua am luat despagubiri , e clar ca e una si aceeasi persoana. Chiar in anexa la decret apare numele strabunicului meu D.P. , dar in buletinul imobilului apare un alt om cu un nume asemantor dar alti parinti, comunistii care au facut procesul verbal au scris corect, dar cei care au facut buletinul au scris gresit, culmea e ca actele au emanat de la aceeasi institutie in 1953, nu stiu de ce nu vor sa-mi dea buletinul, ca le-am explicat de 5 ori ca e o greseala materiala. Ce pot sa fac ? Din pacate nici judecatorii nu-i obliga sa dea buletinul , judecatorii zic ca eu trebuie sa fac dovada nationalizarii, dar daca actul e la statul hot care mi-a luat casa, si nu vrea sa-mi dea actul, eu cum pot face dovada nationalizarii ?