avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 498 soluții astăzi
Forum Activitate Pop cristi

Activitate Pop cristi

Buna.ziua domnu avocat Lascoschi deci noi.trei am plecat impreuna in italia pentru.scop.turistic unde ea a fugit împreună.cu.fetita mea într-un.loc necunoscut.de.mine eu m-am intors in.romania.aici avem.domiciliul conjugal suntem si căsătoriți cetateni romani suntem toti trei .de asta as vrea sa ma adresez pentru rapire internationala de copil daca se încadrează situatia noastra
Ce as mai putea sa fac deja de 2 luni nu stiu nimica de fetita mea.
Multumesc de raspunsuri ..atunci.sa.ma.adrsesez pentru o.procedura de rapire internationala?
Si cum as putea executa silit ordonanta prezidentiala
Buna ziua !Am si eu o problemă va rog sa ma ajutati cu un sfat..In luna iulie anul acesta am deschis un proces cu ordonanta prezidențială pentru custodie comuna si resedinta fetiței la sa fie la mine..între timp neam înțeles cu mama fetiței si am facut un act de tranzacție unde si dat acordul petru ce am cerut eu custodie comuna.resedinta fetiței sa fie la mine ...dupa asta in luna august neam căsătorit ..nevasta mea a vrut să.plecam in italia pentru o vacanta....am plecat în italia toți trei in vacanta unde ea a fugit împreună cu fetita mea ..am.sesizat cealaltă zii carabinieri despre acest lucru,Dar între timp a depus la dosarul de pe fond certificatul de căsătorie. Chiar dacă si pentru acel dosar am avut facut o tranzacție unde si a dat acordul pentru ce am cerut eu si la.primul proces...eu acuma am facut apel la acel de pe fond casa imi ramana valabila procesul de pe ordonanta prezidențială.domiciliul ei si a fetiței este la mine in romania.si.pe buletinul șansei aici avem domiciliul conjugal in romania as vrea sa stiu daca asa putea face niste demersuri pentru rapire internationala de copii și daca sar încadra în conventia.de la haga problemă mea ...asa vrea sa aduc fetita acasa !! Multumesc mult .