avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Activitate MadalinaCosmina

Activitate MadalinaCosmina

Mulțumesc frumos! Doamne-ajuta sa mi se aprobe cererea de reducere! Conform legii, acest lucru pare clar, însă polițistul care mi-a înmânat înștiințarea mi-a zis ca nici nu se pune problema de reducere, ca nu e normal asa ceva, argumentând ca este "invatatura de minte". De aceea am dorit sa cer o părere avizata. Multumesc, numai bine!
Răspuns la discuția Reeexaminare
Buna ziua! Mi-a fost suspendat permisul pentru o perioada de 90 de zile pentru conducerea cu peste 50km/h, am dat examen de redobandire si pedeapsa a fost redusa la 30 zile. Mi-am redobandit permisul, iar la o luna distanta mi s-a suspendat din nou permisul pentru aceeasi fapta, pedeapsa fiind majorata cu 30 zile, in total fiind 120 zile. Mai pot sustine examenul pentru a se reduce pedeapsa? Multumesc!
Buna ziua! Mi-a fost suspendat permisul pentru o perioada de 90 de zile pentru conducerea cu peste 50km/h, am dat examen de redobandire si pedeapsa a fost redusa la 30 zile. Mi-am redobandit permisul, iar la o luna distanta mi s-a suspendat din nou permisul pentru aceeasi fapta, pedeapsa fiind majorata cu 30 zile, in total fiind 120 zile. Mai pot sustine examenul pentru a se reduce pedeapsa? Multumesc!