avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 564 soluții astăzi
Forum Activitate mariusrizea

Activitate mariusrizea

Răspuns la discuția Scrisoare de avertizare
Acest ORC despre care vorbesti este acela de la Piata Muncii ? SRL-ul fiind in sectorul 6 banuiesc ca bilanturile vor trebui depuse la administratia financiara de pe Popa Tatu , nu ?
Răspuns la discuția Scrisoare de avertizare
Sper sa ma fac bineanteles de data aceasta :

Eu doresc ca aceasta firma sa nu mai existe ,si pentru asta am fost consiliat de catre un amic ca cea mai ieftina varianta e sa nu mai depun bilanturile deloc, si dupa o perioada de 3 ani ( daca i-mi amintesc eu bine ) aceasta societate se va radia din oficiu. Asta am si incercat sa fac eu numai ca am primit aceasta scrisoare care ma someaza sa depun bilantul. Daca eu ma duc si depun acea declaratie ... si declaratia 100 in 0 si sa public in M.O ,nu inseamna ca i-mi dau cu stangul in dreptul si intarzii procedura de radiere din oficiu ?
Buna ziua.
Va rog a ma ajuta cu o rezolvare in cazul mai jos precizat.
In 11.2007 am infiintat un SRL care nici pana in prezent nu a avut activitate. In luna februarie am depus la Administratia Financiara de pe Popa Tatu o declaratie pe propria raspundere ca firma nu a avut activitate de la infiintare pana in prezent (februarie). De atunci nu am mai depus nimic ,in ideea de a se radia din oficiu acest SRL dupa acei 2 sau 3 ani...
Toate bune si frumoase pana ce in urma cu 2 saptamani am primit o scrisoare de avertizare din partea Fiscului ca trebuie sa depun bilantul contabil caci altfel sunt pasibil de sanctiuni.
Intrebarea mea este ; ce sa fac in situatia asta ? Sa depun acea declaratie din nou sau sa nu o depun si sa merg in continuare pe ideea de radiere din oficiu ? Daca aceasta declaratie nu o voi depune in continuare ,care sunt posibilele sanctiuni ?

Multumesc mult
Discuție Vanzare SRL
Doresc sa vand un SRL care a fost infiintat anul trecut si pana in prezent nu a avut avtivitate de nici un fel. Acest SRL are 2 asociati cu drepturi egale si 2 administratori.As vrea sa-mi spune-ti care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez in aceasta directie.