avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 685 soluții astăzi
Forum Activitate Jydanul68

Activitate Jydanul68

Am un apartament cumparat inainte de casatorie si acum doresc sa o trec in acte si pe sotia mea,cum procedez?
Buna ziua,adm .din blocul unde locuiesc,pe timp de vara nu imi da voie sa-mi repar caloriferul ce picura.Am gasit cu greu un instalator pt ca sunt greu de abordat si cand l-am gasit , binenteles instalatia blocului era plina ,am sunat adm si a spus ca el are treaba si nu poate golii instalatia si sa -mi fac programare . .Mentionez ca adm. are un instalator foarte scump si posibil ca cine nu apeleaza la instalatorul lui ne face probleme si pune bete in roate locatarilor. Va rog sa-mi spuneti ce sfat imi dati.?
EXACT ACEASTA PROBLEMA MA INTERESEAZA SI PE MINE.tel 0723256002
Buna ziua,am casa la curte si am cedat la drumul de servitute 3 metri/25 metri lungime.Mentionez ca strada este privata, nu este data la stat sau dezvoltator.Un vecin a facut recent 2 duplexuri pe 37 metri lungime pe aceeasi strada cu 4 familii adica 8 masini .Doua familii parcheaza masinile in dreptul curtii mele ,ca ei au dreptul sa parcheze la mine in poarta nu la ei.Va rog sa mi spuneti ce drepturi am. Am inteles ca legea este in felul urmator ;'' Drum cu acces pietonal si auto dar nu cu stationare/oprire in dreptul proprietatii altui vecin.''Multumesc.