Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, administratorul din blocul unde locuiesc nu ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, administratorul din blocul unde locuiesc nu îmi dă voie pe timp de vara ...

Buna ziua,adm .din blocul unde locuiesc,pe timp de vara nu imi da voie sa-mi repar caloriferul ce picura.Am gasit cu greu un instalator pt ca sunt greu de abordat si cand l-am gasit , binenteles instalatia blocului era plina ,am sunat adm si a spus ca el are treaba si nu poate golii instalatia si sa -mi fac programare . .Mentionez ca adm. are un instalator foarte scump si posibil ca cine nu apeleaza la instalatorul lui ne face probleme si pune bete in roate locatarilor. Va rog sa-mi spuneti ce sfat imi dati.?
Administratorul este corijent la capitolul comunicare. De altfel si dvs. invatati-va sa va adresati in mod corect: cerere la conducerea as. prop.
Sigur, instalatia de incalzire ramane plina, astfel ca cererea dvs. desi o adresati asociatiei, aceasta, la randul ei trebuie sa se adreseze furnizorului de energie termica.
Acum, functie de etajul la care stati, dupa remediere, o sa va coste reumplerea instalatiei, mai mult sau mai putin. Ceea ce banuiti dvs. - cum ca adminul ar avea niste meseriasi mai scumpi, sunt povesti... Adresati-va cui trebuie si nu le amestecati !
Adam Grecu, utilizator
Daca dv aveti probleme de solutionat trebuie sa comunicati sctrict cu reprezentantul legal al asociatiei de proprietari care este presedintele de asociatie si care este factor decizional
Administratorul de imobil este angajatul asociatiei de proprietari cu limita de competenta executionala
Nu aveti obligatia sa executati interventia numai cu instalatorul administratorului de imobil
Nu aveți montați robineți tur retur la calorifer ?