avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 268 soluții astăzi
Forum Activitate cadrutehnicPSI

Activitate cadrutehnicPSI

Răspuns la discuția Completare IPER fise SSM
Mulțumesc pentru răspuns! Pe viitor voi deschide o discuție noua (este prima data când postez aici si, prin urmare, nu sunt încă familiarizata cu regulile), Dar, daca totuși mi-ați răspuns aici, v-as ruga sa-mi explicați ce înseamnă "T1P1", respectiv "T2P2". Știu ca anual se întocmește un program de instruire pe baza căruia se completează fisele individuale de instructaj. Nelămurirea mea este: CUM se completează acestea?? Cu notații de genul T1P1 sau detaliat cu titlul legii, capitol,, nr. articol ? Care este varianta acceptata de cei de la I.S.U care vin in control. Si care este documentul oficial care explica acest aspect?
Răspuns la discuția Completare IPER fise SSM
Exista o regula anume privind completarea efectiva fiselor PSI? Am văzut fise completate detaliat, in care era specificata legea,, apoi nr si titlul articolului. Dar am văzut si fise unde la "Materialul prezentat" era scris "T1,P1" sau "T2P2". In Anexa 11 este o fisa necompletate, cu rubrici goale. Exista vreun alt document oficial in care se fac lămuriri in acest sens, sau fiecare responsabil PSI completează fisa după bunul plac?