avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 156 soluții astăzi
Forum Activitate Auvy

Activitate Auvy

Bunaziua ! Am si eu o problema acum trei zile am mers la dentist pentru a schimbat o punte de trei dinti careia ii sarise portelanul si era asezata pe un canin si un molar. Caninul era devitalizat nu prezenta infectiei Sau spaziu pe Canal dar doctorul a intrat pe Canal cu motivatia Ca' trebuie neaparat sa puna fibra de sticla , in timpul lucrari a spart radacina dintelui si dupa inchiderea canalului o parte din material (cat un bob de porumb) a iest in gingie creindumi durere . Intorcandu-ma la cabinet doctorul sustinea Ca' materialul va vi absorbit de corp si nu va fi Nici o problema si Putem aseza coronita deasupra ...,dupa trei zile de suferinta mam intors la cabinet si vazand Ca' durere nu dispare a decis sa faca o incizie in gingie pentru a scoate materialul care iesise afara Prin radacina .... CE POT FACE pentru Ca' dintele are radacina perforata si nu stiu daca mai poate fi salvat si risc si o infectiei ptr Ca' este tare unflat ,... nu este corect sa platim ptr.distrugerea noastra ...va multumesc anticipat ptr sfatul dumneavoastra.