Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Bunaziua ! Am si eu o problema acum trei zile am mers ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Bunaziua ! Am si eu o problema acum trei zile am mers la dentist ...

Bunaziua ! Am si eu o problema acum trei zile am mers la dentist pentru a schimbat o punte de trei dinti careia ii sarise portelanul si era asezata pe un canin si un molar. Caninul era devitalizat nu prezenta infectiei Sau spaziu pe Canal dar doctorul a intrat pe Canal cu motivatia Ca' trebuie neaparat sa puna fibra de sticla , in timpul lucrari a spart radacina dintelui si dupa inchiderea canalului o parte din material (cat un bob de porumb) a iest in gingie creindumi durere . Intorcandu-ma la cabinet doctorul sustinea Ca' materialul va vi absorbit de corp si nu va fi Nici o problema si Putem aseza coronita deasupra ...,dupa trei zile de suferinta mam intors la cabinet si vazand Ca' durere nu dispare a decis sa faca o incizie in gingie pentru a scoate materialul care iesise afara Prin radacina .... CE POT FACE pentru Ca' dintele are radacina perforata si nu stiu daca mai poate fi salvat si risc si o infectiei ptr Ca' este tare unflat ,... nu este corect sa platim ptr.distrugerea noastra ...va multumesc anticipat ptr sfatul dumneavoastra.
Puteti contacta un alt medic dentist care sa-si dea cu parerea si sa efectueze interventia necesara.
Puteti cere despagubiri primului medic, prin instanta, daca nu va intelegeti pe cale amiabila.
Puteti sesiza Colegiul medicilor dentisti din judet pentru caz de posibil malpraxis medical stomatologic.
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ] /