avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 435 soluții astăzi
Forum Activitate Marya Symona

Activitate Marya Symona

Bună. Am un băiat de 6 ani care este în custodia mea. Nu sunt căsătorită cu tatăl lui. Tatăl lui este în America și când îl sună să vorbească cu băiatul băiatul nu vrea să vb cu el. Sunt obligată eu să forțez băiatul să vorbească cu tatăl lui? Vă mulțumesc.
Viitorul meu soț a divorțat acum 11 ani de fosta soție împreunã au construit o casã, dar dupã divorț nu au fãcut partajul.. Ea a ramas 8 ani in casã și fostul ei soț a plecat de acolo. Ea a cunoscut pe cineva si a plecat din casã. Fostul sot a revenit la casã pentru a o întreține si a plãtii facturile. Acum fosta lui soție vrea să se întoarcã în casã și vrea toatã casa pe numele ei. Ei au împreunã un bãiat de 27 de ani. Ce se poate face în cazul acesta? Vã mulțumesc
Scrie pe net cine a preluat dosarul meu, am fost la biroul acela și mi-au spus că nu ei au preluat dosarul meu.

ynocentta a scris:

Este necesar sa verificati documentele din dosarele de executare silita ,sa verificati cine a preluat arhiva executorului decedat

Un executor judecătoresc decedat prin moarte subitã în 2015, îmi pune poprire de 474,50 lei lunar din indemnizația de creștere a copilului, de 1 an si 4 luni, inclusiv luna aceasta mi-a pus. Cum aș putea să îmi recupereze banii din acel cont, dacã executorul e decedat de 8 ani? Și cum fac să nu imi mai punã lunar poprire executorul decedat? Un alt executor îmi pune tot poprire de 474,50 lei. Este legal să mi se ia din indemnizația de 1314 lei, suma de 949 lei. Vã mulțumesc anticipat.