Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună. Am un băiat de 6 ani care este în custodia ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună. Am un băiat de 6 ani care este în custodia mea. Nu sunt ...

Bună. Am un băiat de 6 ani care este în custodia mea. Nu sunt căsătorită cu tatăl lui. Tatăl lui este în America și când îl sună să vorbească cu băiatul băiatul nu vrea să vb cu el. Sunt obligată eu să forțez băiatul să vorbească cu tatăl lui? Vă mulțumesc.
Pana sa il sune puteti sa il pregatiti pe băiat, e important de aflat de ce nu vrea, acolo trebuie rezolvat.
Ca sa evitati complicatiile ar fi bine sa vorbeasca cu tatal.
El poate deschide proces daca il provocati si pot aparea foarte multe probleme daca isi va angaja un avocat bun, experimentat si care sa stie sa speculeze tot ce trebuie speculat.
Este posibil sa aiba bani pentru un razboi de durata caci si asta conteaza la procese...

Bucuresti 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat