avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 431 soluții astăzi
Forum Activitate theo jean

Activitate theo jean

Buna ziua, locuiesc cu o concubina in apartamentul meu, nu ne mai intelegem si am rugat-o sa paraseasca apartamentul, dar nu doreste acest lucru sub nici o forma. Cum pot sa rezolv amiabil acest aspect din punct de vedere legal, fara certuri sau scandal? Multumesc! O zi frumoasa!
Atunci cum au fost scosi banii din bancomat? Nimeni din cadrul bancii nu vrea sa stea de vb cu mine...
da, am depus plangere penala a doua zi.
Va multumesc pentru sprijin...o sa apelez la un avocat...in seara aceea eram obosit, nu mi-am mai pus ochelarii si chiar era Smart Token ul cu probleme...cine putea sti acest aspect? si cine stia ca am banii in cont Raifeisen?....sunt multe se spus...greseala si vina imi apartine...si banii munciti s-au dus pe apa sambetei...
Banii au fost transferati intr-un cont Raifeisen apoi scosi din bancomat dimineata...asta mi s-a spus de la banca, am facut plangere la politie, dar nu cred ca se va rezolva nimic. A mai patit acest lucru fratele unui prieten care a avut asemanatoare problema in Italia, iar banca i-a returnat banii, ca fiind asigurati. Eu sunt client de 15 ani al bancii, dar nici nu m-au bagta in seama, dimpotriva, am ramas rsetant cateva zile la rata, pentru prima data, si am fost sunat de parca eram infractor...
Am primit un email ca si cum ar fi din partea bancii ca am aplicatia blocata...si chiar asa a fost in acele zile..si ca pot debloca aplicatia apasand pe un link...apoi...am primit un SMS din partea bancii ca cineva de pe un alt telefon mobil intentioneaza sa faca un transfer...am sunat imediat, a durat 3 minute, dar a fost facut transferul intregii sume de bani -20000 lei catre o persoana fizica din Romania, tot cu cont Raifeisen.
am primit un SMS din partea bancii ca se intentioneaza un transfer...am sunat la banca dar deja transferul a fost facut, nu au asteptat nimic...sau puteau sa faca un transfer mai mic...e vb de 20000 de lei..toata agoniseala mea...pentru mine este o suma...
Am sesizat politia a doua zi...am primit un sms din partea bancii prin care mi s-a spus ca se intentioneaza transferul banilor. Am sunat imediat la banca dar in 3 minute a fost efectuat transferul. Va intreb ce rost avea acest sms?
Buna ziua,
Am primit de la un hacker un mail ca si cum ar fi din partea bancii Raifeisen si am fost fraudat cibernetic, am luat in considerare emailul deoarece chiar in acea perioada aveam aplicatia Smart Token blocata. Am sunat la banca dar in 3 minute toti banii din cont mi-au fost transferati. Stiu ca este vina mea, dar banca nu are nici o responsabilitate? Am primit un mail cum ca nu ar avea. Multumesc!