avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 211 soluții astăzi
Forum Activitate LauraT..

Activitate LauraT..

Bună tuturor. Mă aflu într-o situație nu prea fericită. Eu împreună cu soțul meu nu prea ne mai înțelegem . Avem împreună o fetiță în vârstă de un anișor . Nu știu dacă îmi doresc să divorțez exact , mă simt foarte dezechilibrata sentimental. Am sa va povestesc despre viața mea alaturi de el . El ca persoana este destul de calm, muncitor, nu este un tata foarte absent , dar este lipsit de compasiune și pasiune . Nu îmi arată niciodată afecțiune, siguranță , motivare sau încurajare . De a lungul ai cei 5 ani de relație i am tot căutat scuze , cum că sunt frustrări legate din copilărie, cum că așa este felul lui , diverse .. dar am obosit , simt că la cat de mult incerc sa ofer și să îl iubesc nu primesc niciodată înapoi același sentiment, iar asta m-a secat și nu îmi mai găsesc locul alaturi de el .. am ales sa fac multe sacrificii din iubire pentru el , dar el nu le-a considerat niciodată destul de importante . De cele mai multe ori mă simt singura langa el , nu comunicăm, nu povestim sau râdem împreună, este totul plictisitor. Mi am dorit sa reparam de multe ori situația dintre noi, dar el nu vede niciodată problema și îmi spune că eu am o problemă psihologică și că ar trebui sa mă vadă un medic , este umilitor de fiecare dată când mi-o spune , dar nu știu ce ar trebui sa aleg pentru mine . Îmi doresc o viață liniștită alaturi de fetiță mea , și eu muncesc, iar când o fac are grija de ea mama mea , iar eu lucrez de acasă . Ajutați mă cu un sfat , deoace simt că le am incercat pe toate ...