avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Activitate sabrina_feaa

Activitate sabrina_feaa

Răspuns la discuția de necrezut!!!!!!!!!!!
nu....nu este nici una din situatii,,,,,,,,,,
in cazul in care o persoana mi-a facut cadou o suma de bani acum 3 ani (1500 euro) si in momentul de fata ii vrea inpoi, ce este de facut? nu am incheiat nici un acord, nu am nimic prin care sa ma fac obligata sa returnez acel "cadou", el are doar extrasul de cont de acuma 3 ani de la banca .....la gasit printre hartiile lui si a spus sa se foloseasca de el sa ma santajeze....ce sanse am sa se termine cu bine povestea asta :(:sorry:?!!! PS: banii mi-au fost trimisi prin banca de asta imi este frica
buna....va rog sa imi sponeti cum se poate ca dupa 2 ani de la momentul in care o persoana mi-a dat o suma de bani fara sa mii ceara inapoi si fara sa facem un act la mana.....ce poate sa imi faca in acest moment....sau ce as putea sa afc in cazul in care ma da in judecata....repet nu am semnat nici un act cu el pur si simplu mi a dat si atat......va rog sa imi sponeti.....e urgent!!!!!vamultumesc
Discuție imprumutul.....
un prieten de-al meu mi-a dat o suma de bani ....atunci nu erau ca si imprumut ...erau un cadou de le al, acum el s-a razgandit si imi cere banii inapoi, ce vreau sa va intreb.....el a avut bani intr-un cont la o banca si mi-a transferat in contul meu de la alta banca se poate folosi de acest extras de cont ca sa recupereze banii?!....eu am vb cu el sa ii restitui dar abia dupa ce mai am vechime de 6 luni la locul de munca si nu ma intelege....face presiuni asupra mea ....va rog sa imi sponeti care e situatia. Va multumesc!!! va rog.......e urgent......mentionez ca acesti bani mii ia dat acu 2 ani si ceva........
Discuție Urgent!!!!!!!!
:(( am o rugaminte la d-stra sa imi raspondeti urgent la urmatoarea intrebare: daca fostul meu prieten mi-a dat o suma mare de bani sa sponem ca sunt cadou fara un act la mana fara sa semnez nimic, s-a facut prin transfer din cont in cont.....prin ce mijloace poate el acuma sa ma fortee sa recupereze baniii?!!!??!?!!? va rog daca se poate sa imi raspondeti cat mai urgent....Va multumesc anticipat!!!