avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 561 soluții astăzi
Forum Activitate elyy

Activitate elyy

ce se intampla in cazul unui contract bancar neonorat, se poate ajunge la executare...si crede-ma am un amic care a fost exec de ei :(
nu am spus ca nu exista termen de prescriptie, nu am spus ca pot fi obligati in vreun fel sa isi onoreze pbligatiile eu nu ii consider victime au stiu ce semneaza dar cu scuzele de rigoare daca am semna toti ca primarii sa ne fie cu iertare, cand bancile dadeau credite cu grad de indatorare mare au facut credite pentru diverse, inclusiv pentru a pleca in concedii ce scuza sa le mai gasim????oi fi eu redusa dar sa fim seriosi
mai fratilor spuneti-le oamenilor ca prescriptia nu inseamna si ca nu mai au
nici o datorie.un om de bun simt plateste ce foloseste chiar daca trec 100 de ani
hhaha:)) ma faci sa rad depinde de contract, in contracte, de cativa ani in coace este stipulat ca penalitatea poate depasi debitul pricipal; daca nu exista aceasta stipulare expresa ai dreptate; dar peste oricum se aplica dobanda legala....asa ca mai citeste tu putin si pe urma da si informatii, nu mai induce in eroare oamenii fara suport negotzel00
dap vad ca a deranjat ceea ce am scris da eu una as decreta Puscarie pentru infarctori sunt si cei care cred ca un bun luat nu mai trebuie returant ca de exemplu debite din diferite surse daca mai deranjez, atat de rau cum vad ca ceea ce am postat eu aici ma puteti da afara insa coloana vertebrala sa stiti ca imi va ramane
dragii mei, vad ca sunteti tare revoltati pe cei de la eos, gandindu-ma mai bine cred ca revoltati ar fi tb sa fiti pe cei de la banca, ei dau informatii incomplete sau eronate.despre penaliati...depinde de sit dosarului poate fi aplicata dob legala si penaliate cf ctr sau doar dob legala...interesativa, eu nu cred ca cei de la ksi sunt inflexibili daca voi dovediti buna vointa in a va rez situatia...in leg cu dosarele bancare...uitati un lucru-toate sunt CU---TITLU EXECUTORIU-
salut! se pare ca oamenii vor sa fuga de propriile datorii UNDE ESTE STIMA DE SINE? UNDE NE E RESPECTUL FARA DE NOI SI DE SEMNATURA NOASTRA???? AM PIERDUT-O PE DRUM HAIDETI SA FIM SERIOSI VAD CA NE CAM INVATAM CUM SA FIM MAI DUPA LUAT CEEA CE E AL ALTORA....