avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 629 soluții astăzi
Forum Activitate mitzunator86

Activitate mitzunator86

2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu sunt recalcitrant. Doar că îmi pare rău că am pierdut casa de 200k pt dragostea din tei. Daca dragoste nu mai am,măcar casa.

raluk0207 a scris:

Ce parere as avea? V-as respinge actiunea din start.
In 99% din cazuri, partile sunt avertizate de notar ca nu e ok o astfel de vanzare. Si cu toate astea se insista si se staruie, pe principiul "asa vreau eu/asta e vointa mea, care-i problema?".
Chiar saptamana trecuta a postat un user foarte recalcitrant care voia sa vanda copilului un apartament in Bucuresti,, la pretul de 5.000 euro.


Dar dvs că judecătoare ce părere ați avea? Casa de 200k vândută pe 10.000. 10.000 euro este un Logan second.

raluk0207 a scris:

Ideea e ca șansele dvs sunt minime, chiar și dacă deschideți un proces invocând faptul ca prețul a fost nesincer și neserios.
Practic, va dați cu stângu-n dreptul.
Dvs ați vândut și ați consimțit la vânzare la prețul respectiv.
După n luni, veniți și spuneți ca prețul a fost neserios sau ca nu ați primit bani deloc.
Dvs sa fiți judecător, ce părere ați avea?

1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pai asta este un forum de specialitate,de aici mă așteptam să găsesc recomandări,mama poate să îmi recomande un contabil,iar fratele un chirurg. Mai caut. Deci în principiu pot sa fiu prost și cu casa,nu doar prost și boschetar?

Cornel Vasile a scris:

In forum nu se fac recomandari.

Puteti alege dvs un avocat din lista consultantilor inscrisi pe Forum
www.avocatnet.ro/Avocat-din-...

sau alegeti din tabloul avocatilor din Romania aflat pe site-ul Uniunii Naționale a Barourilor din România
[ link extern ]

sau

puteti merge pe recomandarile facute de prieteni/cunostinte etc.

Și un avocat bun,care să se priceapă și să și reușească cu așa ceva,puteți să îmi recomandați in Dolj? Pt că am întrebat cam 6 și 2 au zis"la revedere",alți doi că nu se știe dacă o să reușim dar să încercăm și alți doi că facem,dregem,etc,dar nu garantează nimic.....
4 din 4 utilizatori consideră
acest răspuns util
Sunt profesor doctor..
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu. Actul a fost încheiat între prostul de mine și fosta iubita. Am "vândut" casa ei,că sa nu mă părăsească. Și logic că după ne-am despărțit ,iar eu am rămas fără casă.Vointa reală a mea nu a fost,dar dacă nu făceam așa,nu voia să mai fin împreună.
Ce fel de aspecte? Mă interesează și practic,altfel mai am puțin și mor de inima rea....
Buna ziua. O casa in valoare de 150.000,vândută fictiv pe 10.000euro,se poate anula contractul de vânzare cumpărare? Va mulțumesc!


ma intereseaza sa aflu daca pot prelungii o autorizatie de constructie la un teren concesionat,pe care vreau sa fac o casuta.de exemplu daca autorizatia este de 2 ani si eu nu resusesc sa termin constructia pot sa o mai prelungesc??? cineva zicea ca in cazul in care nu este gata statul iti ia concesiunea inapoi cu constructia de pe teren?! daca nu e gata in 2 ani.... ??!