avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 458 soluții astăzi
Forum Activitate nicu1506

Activitate nicu1506

Firma nu si-a inchis activitatea oficial ,iat dupa cum am spus mai sus nu mai are nici sediu nici punct de lucru iar administratorul este de negasit.
Buna ziua
Am fost in concediu pentru cresterea copilului si luna aceasta expira perioada de concediu.
Firma la care am lucrat si-a inchis obiectul de activitate si practic nu mai exista .
Cum trebuie sa procedez in acest caz?Pot beneficia de somaj pana la gasirea altui loc de munca?Daca da ce acte imi sunt necesare ?
Sunt in concediu pentru cresterea copilului
Urmeaza ca in 2 luni sa expire aceasta perioada.
Firma la care am lucrat a intrat in insolventa sau s-a inchis nu stiu exact, oricum nu mai exista.
Intrebare.
Ce trebuie sa fac in aceasta situatie tinand cont ca nu mai am acces la locul de munca avut anterior?
Multumesc
Buna seara
As dori o explicatie certa cu privire la OUG53/2010 respectiv momentul din care isi face efectul.In cazul meu am o decizie emisa in data de 25.05.2010 cu un numar ,numar ce a fost dat si in o a 2 a decizie in 05.07.2010.D-na Gabriela Pintea specifica intr-un raspuns dat cuiva in 21.08.2010 ca OUG.53 poate fi aplicata doar deciziilor emise dupa intrarea sa in vigoare respectiv25.06.2010.Ce ar trebui sa fac in cazul meu avand emise doua decizii cu acelasi numar in date diferite respectiv 25.05 si 05.07
Buna ziua
Detin un autoturism pe baza de procura inmatriculat in Bulgaria.
Doresc sa stiu daca pot folosi masina in baza unui contract pentru firma pe care o reprezint.Multumesc.
AM EMISA O DECIZIE CASA DE PENSII PENTRU PLATA INDEMNIZATIEI DE REVOLUTIONAR IN DATA DE 22 MAI.IN 17 IUNIE GUVERNUL A ADOPTAT ORDONANTA DE URGENTA PRIN CARE INNDEMNIZATIILE RETROACTIVE VOR FI PLATITE IN 2012.
INTREBARE:EU INTRU SUB INCIDENTA PREZENTEI ORDONANTE TINAND CONT DE FAPTUL CA AM O DECIZIE EMISA ANTERIOR ORDONANTEI?
Din prima casatorie am o fata pentru care platesc pensie alimentara,din prezenta casatorie am doua fetite.As dori sa stiu cum se calculeaza pensia pentru copilul din casatoria anterioara tinind cont ca acum am un salariu brut de 1500 ron urmand ca de luna urmatoare sa intru in concediu pentru cresterea copilului
multumesc
Buna ziua
As dori sa stiu daca pe langa veniturile realizate in ultimele 12 luni pot fi conexate si veniturile realizate simultan intr-o tara din Uniunea Europeana
multumesc
Răspuns la discuția demisie
multumesc ptr raspuns dar asociatul nu vrea acest lucru respectiv demisia si ca atare nu stiu cum se poate schimba actul constitutiv(lui ii convine situatia dar mie nu0