avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 544 soluții astăzi
Forum Activitate ARISTITA MARCU

Activitate ARISTITA MARCU

multumesc!
dar daca nu se prezinta niciuna dintre partile implicate , ce se intampla?
Buna ziua!
ma poate ajuta cineva cu u model de cerere de renuntare la ordin de restrictie?
mentionez ca joi ,25.03.2021 este termenul , dupa cele 5 zile dat de politie
Multumesc!
Răspuns la discuția va rog ...am nevoie de ajutor
multumesc!trebuie sa existe un D zeu ptr toti! va rog un nr de telefon sau o adresa de e-mail sa atasez contractul! cu siguranta l-au conceput in asa fel sa nu ai castig de cauza!!!! dar totusi pot demonstra implicarea si cheltuilile facute
Discuție Doresc ajutor
Sunt administratorul unei societati care a avut incheiat un contract prestari servicii cu actionarul minoritar E-Mag
Am incheiat un contract inainte de a se edita cel final....mai exact cu 01.02.2018 contract prestari servicii curierat ptr si in numele EMAG, exclusivitate Jud.Calarasi .Din acest motiv ...firma a deschis un punct de lucru in Calarasi , firma mea sa poata coordona aceasta activitate! Asociatul meu s-a mutat in Mun.CALARASI , inchiriind spatiu ptr depozit si livrare implicit inchiriere spatiu locuinta de serviciu, mutandu-se cu sotie si copil din Bucuresti. Pe parcursul colaborarii, ca sa atingem target-ul impus..am achizitionat pe firma 2 leasinguri operationale pentru 2 autoutilitare cu masa maxima 3.5 to si anume o duba suprainaltata si un cub...sa putem realiza acest target...am creeat de la 1-5 locuri de munca...insa dupa un an ...fara o notificare in prealabil ...cum se stipuleaza in contract...( se poate atasa) in data de 01.02.2019 la punctul de lucru la ora 7.30-8.00 dimineata , cand se astepta masina cu colete ...asociatul meu s-a pomenit cu directorul zonal si cu doua persoane de la securitate, invocand faptul ca trebuie sa predea tot ce inseamna ...colete...insemne...telefoane ...palmuri ,,,ce apartin societatii cu care avem incheiat ctr.
Au reziliat contractul fara se ne anunte cf ctr nici cu 60 zile cum se stipuleaza in ctr...30 sau 15 zile sa ne putem reorganiza sau anunta salariatii.
Doresc sa ma consult cu d-voastra , nu mi se pare corect ceea ce s-a intamplat vizavi de prejudiciile aduse.
astept cu interes un raspuns din partea d-voastra! nu pot comenta pozitia care a trebuit sa o luam vizavi de salariatii firmei ... multumesc...doresc sa actionez in judecata aceasta societate ...as avea castig de cauza? doresc o consultanta contra cost! Multumesc!
sunt administratorul unei societati care a avut incheiat un contract prestari servicii cu actionarul minoritar E-Mag
Am incheiat un contract inainte de a se edita cel final....mai exact cu 01.02.2018 contract prestari servicii curierat ptr si in numele EMAG, exclusivitate Jud.Calarasi .Din acest motiv ...firma a deschis un punct de lucru in Calarasi , firma mea sa poata coordona aceasta activitate! Asociatul meu s-a mutat in Mun.CALARASI , inchiriind spatiu ptr depozit si livrare implicit inchiriere spatiu locuinta de serviciu, mutandu-se cu sotie si copil din Bucuresti. Pe parcursul colaborarii, ca sa atingem target-ul impus..am achizitionat pe firma 2 leasinguri operationale pentru 2 autoutilitare cu masa maxima 3.5 to si anume o duba suprainaltata si un cub...sa putem realiza acest target...am creeat de la 1-5 locuri de munca...insa dupa un an ...fara o notificare in prealabil ...cum se stipuleaza in contract...( se poate atasa) in data de 01.02.2019 la punctul de lucru la ora 7.30-8.00 dimineata , cand se astepta masina cu colete ...asociatul meu s-a pomenit cu directorul zonal si cu doua persoane de la securitate, invocand faptul ca trebuie sa predea tot ce inseamna ...colete...insemne...telefoane ...palmuri ,,,ce apartin societatii cu care avem incheiat ctr.
Doresc sa ma consult cu d-voastra , nu mi se pare corect ceea ce s-a intamplat vizavi de prejudiciile aduse.
astept cu interes un raspuns din partea d-voastra! nu pot comenta pozitia care a trebuit sa o luam vizavi de salariatii firmei ... multumesc...doresc sa actionez in judecata aceasta societate ...as avea castig de cauza? doresc o consultanta contra cost! multumesc!
Decl.600-finantele-pregatesc-modificari-un-nou-termen-de-depunere-si-un-nou-plafon-de-venituri- No comment!
SI 25% CAS... am omis
daca dividendele distribuite sunt in suma de 32000 lei +1400 lei profit II, s-a depasit plafonul de 22800 lei si veti plati 10% contribuite sanatate, adica suma de 2280 lei , suma care se plateste in 4 transe sau toata suma cum doriti
Răspuns la discuția Sponsorizare micro
daca doriti sa faceti o sponsorizare ...o faceti ...dar daca sunteti platitoare de impozit pe venit micro nu aveti nici o facilitate
daca oferiti numai consultanta ...si pondrea din venituri pe 2016 si 2017 nu depaseste 80% din venituri facturate sunteti platitor de impozit pe profit 16% ,,,din 2018 nu mai conteaza veti fi platitor de impozit micro 1% daca aveti salariati cu norma intreaga 8 ore sau 3% daca nu aveti salariati