avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 756 soluții astăzi
Forum Activitate vornicu lumi

Activitate vornicu lumi

Răspuns la discuția Cum se numeste?
Va multumesc frumos!
Discuție Cum se numeste?
Cum se numeste actiunea cuiva care foloseste ,fara permisiune,un serviciu platit de altcineva?Ma refer la faptul ca o persoana si-a insusit un stick de internet (si il foloseste) altei persoane care plateste abonamentul.
Răspuns la discuția Abuz proprietar de spatiu
Contractul de inchiriere este bine facut,dar instanta nu a dorit sa ne accepte cererea de daune-interese...Firma noastra este in colaps ,iar in instanta ne-au cerut 8000 lei taxade timbru,am cerut scutire,am depus documentele solicitate de instanta,dar ne-au respuins cererea.Chiar nu mai stiu ce sa fac...
Răspuns la discuția Abuz proprietar de spatiu
Politia locala constata,strange din umeri si nu face nimic.Avocatul pe care l-am angajat si-a facut treaba,dar este un conflict tip "David-Goliat".Firma cu care ne judecam este foarte mare,deci...
Buna seara,va rog sa ma ajutati intr-o problema:As dori sa stiu daca un chirias care se afla in proces cu proprietarul poate sa faca ceva impotriva abuzurilor acestuia din urma.In fapt,acum un an am inchiriat un restaurant de la o firma.In februarie acest an ,sub pretexte penibile,au pus lantul pe usa si ne-au interzis accesul in locatie.Deoarece nu ne-am inteles,l-am dat in judecata.Procesul este in derulare,dar proprietarul a intrat in restaurant si desfasoara activitate .Ce pot face in aceasta situatie?Va rog sa ma sfatuiti ...:((
Răspuns la discuția Reprezentare in instanta
Va multumesc pentru raspuns,dar ce inseamna concluzii scrise?
Sunt administrator mandatat prin procura notariala sa reprezint o firma si in instanta.Problema e ca nu am pregatire juridica ,ci sunt economist.Mi s-a cerut sa depun,la un dosar in instanta,dovada calitatii de reprezentant si adresa electronica a celui ce reprezinta firma in proces.Este suficienta procura sau trebuie si o imputernicire de la asociatul unic/fondator ?Va multumesc.
Răspuns la discuția Certificat ONRC
Va multumesc frumos!=D>
Răspuns la discuția Certificat ONRC
Corect,parata este din Ilfov.Certificatul il scot de la ONRC Ilfov,da?
Răspuns la discuția Certificat ONRC
Pai cum cer eu,reclamantul,certificat constatator pentru societatea parata?In ce calitate?:(