avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 652 soluții astăzi
Forum Activitate klein andreea

Activitate klein andreea

Răspuns la discuția Card cumparaturi
Buna ziua.Cei de la reiff.maresc aceasta limita de credit de 2 ori pe an.Va spun sigur ca asa au facut pina anul trecut, insa nu va afecteaza cu nimic, atita vreme cit utilizati tot suma veche.Si cu siguranta ati primit o scrioare prin care trebuia sa confirmati ca sinteti de acord.Nu cred ca este o tragedie.Se rezolva .Eu va sfatuiesc sa vorbiti direct cu un director de sucursala, deoarece anagajatii executanti vin si pleaca.
Răspuns la discuția probleme overdraft
Buna ziua.Si eu am avut intirziere la overdraft, tot din aceleasi motive, insa nicidecum nu m-au obligat sa platesc toata suma aferenta celor 3 salarii.Nu se va ajunge aicii, deoarece banca blocheaza cardul si isi ia de acolo toate restantele.
M-am bagat in discutie pentru ca de aproximativ o luna a intrat pe piata bancara si asigurarea pentru overdraft.Va recomand sa o faceti spre binele dvs.Inainte de a semna cititi.
Răspuns la discuția rate restante
Duceti-va la banca.Este adevarat.Se face o reesalonare in care este inclusa si restanta.
Doresc sa multumesc tuturor celor care colaboreaza pe acest site si care
m-au ajutat in mod concret si in special multumesc celui care a postat un mesaj pentru reesalonarea ratelor la banca cu tot ceea ce deriva din aceasta. Am ascultat acel sfat desi nu imi era adresat mie si am luat in considerare absolut tot ceea ce mi-ati oferit ca ajutor si acum pot spune ca doar in doua zile mi s-a aprobat reesalonarea pentru toate creditele si pot sa platesc ratele la timp si sa traiesc si sa dorm mai bine,cu mult mai bine.M-ati invatat sa am curaj si sa-mi apar drepturile, fara a uita de obligatii.
VA MULTUMESC
Răspuns la discuția Poprire salariu
Buna ziua.Banca nu poate retine mai mult de 30% din salariul net.Asa mi s-a comunicat direct de la banca saptamina trecuta.Scuze pentru interventie
Răspuns la discuția MODEL CERERE DE REESALONARE RATE
buna ziua.ma scuzati ca intervin, insa exista un model pt.reesalonare, pe care numai banca vi-l poate da in momentul in care va duceti sa vorbiti cu un consultant.Si mai exista si alte formulare de completat.Ieri am fost la banca dupa ce am fost sunata de catre reprezentantii bancii pt.a incepe procedura de reesalonare si intr-adevar exista dar numai pt.cei care incep aceasta procedura.Bineinteles ca se reface si graficul, adica este un alt contract cu absolut toate actele necesare.Scuze din nou ca intervin, nefiind decit un simplu utilizator, insa m-am gata in discutie pt.ca sint sigura pe ceea ce spun.va multumesc pentru intelegere si multumesc tuturor celor care m-au ajutat cu sfaturi.
Răspuns la discuția metode de intimidare
Bineinteles ca achit lunar.nu a existaT luna in care sa nu achit.Va multumesc.Chiar acum am fost sunata si am lamurit frumos problema.Se poate deci.
Buna ziua.Revin pe aceeasti tema a restantelor la credite.Desi acum o saptamina am vorbit telefonic cu un reprezentant al bancii care mi-a confirmat ca banca nu poate retine decit 30% din venitul net, sint sunata aproape zilnic de alte persoane care incearca sa-mi expuna situatia si ma tot intreaba daca nu pot plati si inainte de salariu o alta suma pt. a mai acoperi din restante. Consider deja ca e prea mult.Le-am explicat ca e singurul meu venit.Am trimis si o adeverinta de salariu, dar ei tot insista.Nu am alte venituri, nu am bunuri imobile si mobile.Cumva s-a schimbat legea si eu nu stiu?Va rog spuneti-mi.Va multumesc.
Scuze, asa este.of.of.multumesc.mult.
Daca tot ne aflam pe acest subiect, va rog sa-mi specificati exact daca atunci cind afirmam: pina la rude de gradul III, le includem si pe acestea.va multumesc mult.