avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Activitate Ana_25

Activitate Ana_25

Răspuns la discuția Pensionare limita de varsta
Multumesc pentru raspuns,

Si inca o intrebare, pot sa i fac un nou CIM cu data de 19.08.2019 ? ce contributii trebuie sa i retin in acest ?
Buna seara ,

In cazul unui angajat cu contract de munca cu 4 ore , pensionar cu gradul 3 de invaliditate , in data de 14 August 2019 indelipneste conditiile pentru pensionare limita de varsta, in acest caz , angajatorul inceteaza contractul de munca de drept cu art. 56 lit c ? cu ce data ? avand in vedere ca 15 si 16 august fiind zile libere, cu ce data se inregistreaza in Revisal? Nefiind necesara Decizia de pensionare de la Casa de Pensii ?
Răspuns la discuția scutire de impozit
Buna Ziua ,ma ajutati si pe mine , sunt angajata cu contract de munca , am in intretinere un copil de 7 ani ,sunt unic intretinator, eu nu beneficiez de scutire la impozitul pe salar ?
Răspuns la discuția drept somaj - dupa somaj
da da .... v-am multumit , si va multumesc inca odata pt raspuns
Multumesc frumos pt raspuns ... am sa studiez legea :D
Buna ,

Ma intereseaza si pe mine subiectul de mai sus ... adica care sunt benefiiciile angajatorului , ce trebuie sa faca angajatorul in momentul angajarii unui somer?
Răspuns la discuția drept somaj - dupa somaj
Buna Ziua ,

As avea si eu o intrebare , ca angajator , daca vreau sa angajez un somer, care este procedura , la cine trebuie sa ma adresez ? care sunt benefiiciile dupa noile reglementari ?