avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 534 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters95180

Activitate ContSters95180

buna ziua tuturor.am si eu o problema,"grava" din moment ce psihic nu mai rezist.sant insarcinata in a 5-a luna si seful meu direct imi face viata imposibila de cand a auzit si cauta motive ca sa ma expedieze.daca incerc sa explic o chestie de care ma acuza nu ma asculta deloc,o tine pe a lui si de aceea sant cu moralul la pamant.azi m-a amenintat ca-i spune sefului mare sa ma dea afara,pur si simplu nu ma suporta.eu intreb acum ce sanse are ca sa faca asta si daca o face eu la 1 august anul curent implinesc un an pe contractul de munca,mai pot beneficia de ajutorul de la stat?pt. ca numai pt asta am rezistat si rezist in continuare.va multumesc!
buna.sant insarcinata in 4 luni jumate,luna asta(iulie) realizez cea de-a 12-a luna de cotizatie la stat,numai ca simt ca nu mai pot sa stau prea mult la munca.problemele sant diverse,toate femeile le stiu,munca mea e si departe de casa si mi-e greu cu alimentatia,daca plec de la munca pt pauza de masa(la care am renuntat ca sa nu mai stau o ora in plus) sau macar sa-mi iau ceva de mancare se trezesc cei de la munca sa sune sau sa vina pe la mine si apoi ma mustreaza aiurea.ma interesa daca pot sa iau un mic concediu sa ma relaxez putin (ca si caldura asta e insuportabila),si acesta sa fie bineinteles platit macar la asigurari.sau,daca nu se poate,daca pot sa-l iau pe cel maternal dinainte de nastere mai repede de 7 luni implinite.va multumesc