avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Activitate adrianradu.bv

Activitate adrianradu.bv

Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
felicitari! nici nu ma asteptam la mai putin din partea ta.
pe viitor ne vom intalni la cursuri de formare profesionala continua =D>
bravo si celorlalti, dar pe sim o stiu de anul trecut.

sim05 a scris:

Neata!
Am reusit sa fac 82. :)
Bafta in continuare!


Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
salutare
sunt unul dintre cei care au intrat anul trecut. dupa cum stau lucrurile acum, aproape ca va invidiez.
e o sansa foarte buna, priviti ce spune danilet: "daca Guvernul nu va aproba majorari de scheme, in 2 ani nu vom mai avea locuri nici macar pentru INM".
daca acceptati un sfat, parerea mea este sa o lasati mai usor cu forumul, ca pierdeti timpul si doar va da impresia ca stiti/nu stiti. cel mai important este SA FITI DETERMINATI, SA AVETI MAXIMA INCREDERE IN VOI si SA MUNCITI!
va urez succes tuturor!
pe ce PCA sau CA?

gianna a scris:

Buna
Am inteles ca unii dintre noi ar fi facut cerere pentru recuperarea taxei de la analizele medicale. Intrebarea ar fi care este baza legala? Pe mine asa m-a intrebat managerul de la Tribunal.
O a doua chestiune ar fi celebra indemnizatie de instalare. Ati facut cerere pentru asa ceva si daca da, care este baza legala? Ar putea fi art. 26 din OUG 27/2006 ?
Am inteles ca doar absolventilor de INM li se aplica acest articol, dar pe de alta parte, din discutii purtate cu alti colegi care au intrat in magistratura inaintea noastra, se pare ca ar fi beneficiat de ea si o parte din cei numiti ca noi.
Pareri, opinii ?


Buna intrebare... care e baza legala la analize?
Pentru indemnizatia de instalare nu stiu niciun caz de magistrat admis prin acest examen care sa fi primit indemnizatia de instalare.
Dar sunt de acord cu orice initiativa care presupune un plus in cont :D
Buna dimineata. N-am mai scris de mult pe forum, dar v-am urmarit. Toti vad ca sunteti placut impresionati de atmosfera de la noul loc de munca; la fel si eu.
Haideti sa schimbam putin topicul discutiei:
CE DOCUMENTE ATI INTOCMIT IN ACESTE ZILE?
Ma refer la documente de personal, salarizare, etc.
O colega judecator de la Galati mi-a spus ca a facut o cerere de recuperare a celor 388 lei de la vizita medicala si o cerere in avans de decontare a transportului la curs.
Eu am fost numai la personal si am dus copii de pe acte de identitate si diplome pentru personal si am intocmit niste formulare pentru acreditare ORNIS (documente clasificate).

Cred ca e importanta pentru toti aceasta discutie, pentru ca e o perioada de inceput si e bine sa ne punem la punct cu toata formularistica asta pentru a nu avea de suferit (la salariu in principal :giggle:)
am gasit eu: inteleg ca sunt 2 module pentru fiecare grupa, nu?
[ link extern ]
unde scrie de curs? un link, te rog, nimarius!
depinde cand ne cheama pt optiuni... la presedinte nu cred ca dureaza mai mult de 2 saptamani
Hello! La multi ani! Mai aveti vreo veste careva de pe la CSM sau din alta parte despre ce se va mai intampla si cand?
daca loc 3 ia Slobozia sau orice altceva, eu (loc 4) iau Topoloveni
daca loc 3 ia Topoloveni, eu iau Slobozia
singura posibilitate in care m-as reorienta (dar nu mai la nord de Brasov), ar fi daca loc 1 si 2 si-ar schimba optiunile, iar eu as pierde posibilitatea de a opta intre Pitesti, Topoloveni sau Slobozia.
eu sunt de fapt din Teleorman si atat timp cat nu gasesc un loc in Brasov sau Covasna (pentru ca am un apartament cumparat in BV), nu ma intereseaza niciun loc in Ardeal sau Moldova