Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... buna
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

buna

acum doi ani am luat,un credit de nevoi personale de la Citi bank,atunci aveam un salariu de 2600 ron creditul fiind de 34000 ron ,am platit pina acum am ramas fara loc de munca si imi este tare greu sa mai platesc rata neavind nici un venit ,cei de la banca ma amenninta cu executorul, eu locuies cu mama mea ,bunuri am ceva doar electrocasnice in rest nimica ,intrebarea mea ar fi ce se poate intimpla in cazul in care nu mai am efectiv de unde sa mai platesc ??? va multumesc
Buna dimineata user eremia 12

interventie moderator

Observ ca sunteti utilizatoar doar de astazi :) si va rog pentru inceput sa cititi Regulamentul de postare, pentru a evita in viitor orice neclaritati.
www.avocatnet.ro/content/tag...

In speranta ca ati inteles ca ati incalcat Regulamentul de postare, va rog sa stergeti denumirea societatii implicate in discutia dvs.Folositi optiunea editare din partea dreapta/jos a mesajului dvs. postat.
Va multumesc.

Buna ziua ! Din pacate din ce in ce mai multe persoane se afla in situatia dvs. . De regula , bancile cauta variante pentru evitarea situatiilor de neplata prin reesalonari , marirea perioadei contractuale etc.. De aceea cred ca prima varianta este sa aveti o discutie cu reprezentantii bancii ... In cazul ca nu ajungeti la un punct comun , banca va proceda la executarea silita asupra bunurilor pe care le detineti dvs. sau asupra veniturilor/ bunurilor girantilor (daca aveti) .
Daca bunurile imobile (casa) este pe numele mamei, iar pentru bunurile mobile fiind greu de stabilit proprietarul, fiind in casa se prezuma a fi ale proprietarului casei, nu aveti sa va faceti prea mare grija, in caz de executare silita.
Daca banca intocmeste dosar de executare, mama va face contestatie la executare, fiindca se va incerca executarea bunurilor altuia.