Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... buna
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

buna

buna ziua am si eu o intrebare ,in 2001 ne-am muta la tara la casa bunicilor , mam apucat so o renovez cu banii ramasi de la vinzarea apartamentului,apoi mai tirziu eu am facut un credit de nevoi personale si cu banii obtinuti am mai construit doua camere, intrebarea mea ar fi:eu momentan nu lucrez am ramas fara loc de munca ,casa este inca pe numele bunicii bunica fiind decedata ,si toate anexele si bunuri imobile figureaza pe numele mamei si a fratelui meu ,eu le-am explicat celor de la banca ca momentan nu am efectiv nici un venit si nu am de unde sa le platesc rata iar ei mi-au spus ca daca nu plates ma trezesc cu executare silita ,ce se poate intimpla?Va multumesc mult.
daca nu aveti bunuri pe numele dvs, nu au ce executa. or sa puna poprire pe salariu, cand veti avea
cat mama traieste, nu sunteti mostenitor al bunicii ( daca e din partea mamei). sper ca nu v-a girat nimeni, ca banca sa nu execute bunuri sau venituri ale acestora.