avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... impozit pe venitul realizat in strainatate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

impozit pe venitul realizat in strainatate

lucrez cu contract de munca pt o firma din Indonezia - mi se retine pe statul de plata impozit - ce obligatii am fata de administratia financiara din Romania? Mai platesc impozit si in Romania?
Cel mai recent răspuns: lara_croft , utilizator 16:55, 22 Februarie 2007
vedeti daca intre romania si indonezia exista un acord de evitare a dublei impuneri, precum si prevederile lui....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Impozitare profit venit din strainatate guvidu guvidu Intentionez sa deschid o firma de software (LLC) in Statele Unite (California) impreuna cu partenerul meu care locuieste in California.Dupa ce a intrebat, am ... (vezi toată discuția)
Conventie evitare dubla impunere crinarug crinarug Societatea la care lucrez , prin natura activitatii , deruleaza cateva contracte cu parteneri din Norvegia. In cazul platii catre acestia a unor dobanzi la ... (vezi toată discuția)
Impozit venituri nerezidenti OCN OCN Buna ziua, O persoana juridica din Romania (beneficiar) a incheiat cu o persoana juridica din Spania (prestator) un contract de prestari servicii management, ... (vezi toată discuția)