avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Beneficiez de grupa de munca?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Beneficiez de grupa de munca?

Buna ziua,
Daca am lucrat in perioada 01.05.1987-09.01.1995 la Santierul Naval din Galati ca operator masini perforat, operator terminale, operator calculator, beneficiez de grupa I sau II de munca care sa-mi foloseasca la reducerea varstei de pensionare ?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 14:20, 6 Mai 2010
1. Va uitati in carnetul de munca unde aveti inregistrate perioadele in care ati lucrat in grupe superioare de munca.
2. Daca nu sunt inregistrate in carnetul de munca mergeti la Santierul Naval si cereti adeverinta cu grupele de munca, conform legii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Varsta pensionare dan1963timis dan1963timis Angajatii de la ambulanta beneficiaza conform noilor prevederi de reducerea varstei de pensionare??:( (vezi toată discuția)
Cand pot beneficia de pensie? verestiuc verestiuc ma numesc Verestiuc Mihai nascuta la data de 20.01.1959 si lucru la E.M Uricani din data de 20.03.1981 pana in 01.03.1985 am lucrat subteran grupa 1(conditii ... (vezi toată discuția)
Pensie pentru limita de varsta VoicuIulia VoicuIulia Ma numesc Voicu Ionel, din localitatea Mangalia,judetul Constanta,str.Rozelor,nr.9,bl.F5,ap.18.Sunt nascut la data de 25.07.1953 si am depus dosarul de pensie ... (vezi toată discuția)