Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Beneficiez de grupa de munca?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Beneficiez de grupa de munca?

Buna ziua,
Daca am lucrat in perioada 01.05.1987-09.01.1995 la Santierul Naval din Galati ca operator masini perforat, operator terminale, operator calculator, beneficiez de grupa I sau II de munca care sa-mi foloseasca la reducerea varstei de pensionare ?
1. Va uitati in carnetul de munca unde aveti inregistrate perioadele in care ati lucrat in grupe superioare de munca.
2. Daca nu sunt inregistrate in carnetul de munca mergeti la Santierul Naval si cereti adeverinta cu grupele de munca, conform legii.